Foto: TASR / Profimedia

Známa speváčka vyvrátila špekulácie o tom, že bude vystupovať na MS v Katare.

Dua Lipa patrí k najznámejším a najvplyvnejším tváram svetového šoubiznisu. Britská speváčka dostala ponuku vystupovať aj na otváracom ceremoniáli MS vo futbale, ktoré štartujú už o pár dní v Katare. Pre viaceré kontroverzie a škandály však účasť odmietla, čo okomentovala aj na sociálnych sieťach, píše LAD Bible.

Článok pokračuje pod videom ↓

Majstrovstvá sveta vo futbale sú obrovským športovým podujatím, ktoré sa koná každé 4 roky. Už niekoľko rokov dopredu sa hlasovaním zvolí usporiadateľský štát, ktorý sa s finančnou podporou postará o organizáciu, infraštruktúru a všetko, čo k svetovému poháru patrí.

Foto: TASR

V roku 2010 sa k mandátu na organizáciu dostal Katar. Už len tieto voľby spôsobili pomerne veľký rozruch, keďže v prípade tohto emirátu ide o extrémne bohatú, no zároveň futbalovo nerozvinutú krajinu. Rovnako sa riešili aj náboženské a kultúrne rozdiely, keďže v Katare je homosexualita či pitie alkoholu na verejnosti zločinom.

Kým nesplnia svoje sľuby, hviezdna speváčka nepríde

Navyše, počas výstavby ultramoderných a krásnych štadiónov, ktoré sa už o pár dní zaplnia fanúšikmi z celého sveta, umreli tisíce pracovníkov, ktorí museli pracovať v neľudských podmienkach vo vysokých horúčavách a zaplatené mali naozaj žalostne málo. Ľudské práva sa tak stali obrovskou témou smerom k záverečnému turnaju MS.

Práve kvôli tomu sa účasti a koncertu pred prvým zápasom mala vzdať aj známa hviezda Dua Lipa. Britka s kosovsko-albánskymi koreňmi napísala na svoj Instagram, že s určitosťou nebude vystupovať na MS v Katare, pretože nesúhlasí s ich politikou a s utláčaním ľudských práv a slobôd.

Foto: Profimedia

„Objavujú sa mnohé špekulácie o tom, či budem vystupovať na MS v Katare. Nebudem a nikdy som ani neviedla žiadne rokovania o prípadnej účasti. Anglicku budem fandiť na diaľku a v budúcnosti prídem aj do Kataru, no až vtedy, keď začnú uznávať ľudské práva, čo sľúbili v momente, keď im pridelili organizáciu MS,“ napísala Dua Lipa.

Pridal sa aj Rod Stewart

Obľúbená speváčka sa tak vyjadrila, že o vystupovanie v Katare by nemala záujem. No nie je sama. Pred pár mesiacmi mal v Dauhe, hlavnom meste Kataru, vystupovať aj ďalší známy Brit, Rod Stewart. Za jeden koncert mal dostať 1 milión eur, čo však nemohol z úcty k ľudským právam a ich utláčaniu v Katare prijať, povedal v rozhovore pre The Times.

Turnaj, na ktorý príde 32 mužstiev a približne 1,2 milióna divákov z celého sveta, sa začína už v nedeľu 20. novembra zápasom domáceho Kataru proti Ekvádoru.

Uložiť článok

Najnovšie články