Ilustračná fotografia, Foto: Archív SITA

Na pneumóniu malo v krajine umrieť od začiatku roka viac ako 1700 ľudí, vyše 600 pritom len počas júna.

Je koronavírusom najviac postihnutou krajinou strednej Ázie, teraz podľa čínskych úradov navyše bojuje s novým neznámym zápalom pľúc. Ten má byť navyše oveľa nebezpečnejší a smrteľnejší ako ochorenie COVID-19.

Nový neznámy zápal pľúc zabil od začiatku roka v Kazachstane už viac ako 1 700 ľudí, informuje CNN s odvolaním sa na oficiálne varovanie čínskych úradov. Kazašské ministerstvo vnútra spolu s ďalšími úradmi podľa čínskeho veľvyslanectva aktuálne skúma pôvod a vlastnosti zápalu pľúc, ktorý sa začal v krajine výrazne šíriť najmä od polovice júna.

Ilustračná fotografia, Foto: Archív SITA

300 pacientov denne

Zatiaľ neznámy zápal pľúc v Kazachstane zabil od začiatku roka viac ako 1700 ľudí, 628 úmrtí pritom pripadá len na jún. Podľa prvotných odhadov tak môže byť ochorenie smrteľnejšie ako COVID-19. Kazašská tlačová agentúra Kazinform uvádza, že nemocnice v krajine hospitalizujú posledné dni v priemere 300 pacientov so zápalom pľúc denne. Prípady zápalu pľúc sa podľa agentúry v porovnaní s rovnakým júnom 2019 zvýšili tento rok o 2,2 násobok.

Ilustračná fotografia, Foto: Archív SITA

Kazachstan aktuálne pracuje na porovnávacej štúdii prípadov neznámeho zápalu pľúc a ochorenia COVID-19, aby dokázalo presne určiť odlišnosti aj prípadné spojenie medzi chorými pacientmi či obeťami jednotlivých ochorení. Ruská agentúra RT informuje, že Kazachstan od 29. júna do 5. júla zaregistroval viac ako 32-tisíc prípadov zápalu pľúc a viac ako 9000 prípadov ochorenia COVID-19.

Kazachstan patrí medzi koronavírusom najviac zasiahnuté krajiny v regióne. Krajina eviduje 54-tisíc potvrdených prípadov ochorenia COVID-19, z toho približne 20-tisíc aktívnych prípadov a celkovo 264 úmrtí.
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )