Foto: Warner Bros.

Albus Severus Potter nastupuje na Rokfort. Udalosť si pripomínajú ľudia po celom svete, či už na internete alebo na pamätnej stanici.

Na príbehu o mladom čarodejníkovi vyrástla celá jedna generácia. Ošiaľ okolo Harryho Pottera nikdy neskončil. Fanúšikovia si doteraz užívajú drobné detaily, ktorými samotná autorka svet čarov a kúziel neustále oživuje.

Posledná kapitola záverečnej knihy o chlapcovi, ktorý prežil, sa s čitateľmi lúčila epizódou zo života postáv po devätnástich rokoch. Práve prvý september bol tým dňom, kedy si fanúšikovia po celom svete pripomenuli nástup mladých čarodejníkov do Rokfortu. Tentoraz už však nešlo o samotného Harryho, Rona či Hermionu. Do školy sa tešili ich deti.

Moment autorkiných slov „po devätnástich rokoch“ nastal totiž práve teraz, a to len pred pár dňami. Albus Severus Potter, syn slávneho Harryho, nastupuje prvýkrát na Rokfort.

O tom, že príbehy zo sveta Rokfortu a Harryho Pottera doslova ovládli svet niet pochýb. Mnohí fanúšikovia sa priamo na Twitteri poďakovali Rowlingovej za milú a pre mnohých možno aj nostalgickú pripomienku.

Nezostalo to však len pri sociálnych sieťach. Milovníci príbehu sa vybrali priamo na skutočné miesto, a to železničnú stanicu King´s Cross.

Populárna séria siedmich kníh to však vo svojich začiatkoch vôbec nemala jednoduché. Rowlingovú s jej rukopisom odmietli dvakrát. Vydavateľstvo Bloomsbury napokon príbehu verilo a prvú knižku s názvom Harry Potter a kameň mudrcov vydalo 26. júna 1997. Od tejto udalosti ubehlo už 20 rokov a kniha je dodnes piatou najpredávanejšou na svete. Posledná časť Harry Potter a dary smrti dokonca predala až 11 miliónov výtlačkov len za prvých 24 hodín. Zdá sa, že popularita čarodejníckeho sveta z pera Rowlingovej sa len tak ľahko nestratí.

Pozri aj: Aký je skutočný význam mien z Harryho Pottera? Každé meno skrýva skrytý odkaz, ktorým autorka podčiarkuje charakter jednotlivých postáv

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)