Foto: flickr.com(Poverarte)

Keď sme boli malí, snívali sme o tom, že budeme žiť na zámku ako princovia a princezné, alebo budeme lietať ako superhrdinovia.

Ako pubertiaci sme snívalo o tom, že nás konečne niekto pochopí. Akonáhle však vkročíte do života dospelého človeka, kde je „mamahotel“ už tabu, musíte sa starať sami o seba a popri práci nemáte čas takmer ani nadýchnuť sa. Nejeden človek sa v rámci denného snenia zamyslí nad tým, aké skvelé by bolo ísť aspoň na chvíľu niekam na opustený ostrov. Vyložiť nohy, dať si drink a opaľovať sa na pláži pri azúrovo modrom mori. Žiadne e-maily, žiadne zúrivé pohľady frustrovaných ľudí. Len krása, teplo a pokoj.

A my sme našli ideálne miesto ako stvorené na to, aby sa sen premenil na realitu. Je ním ostrov Tikehau. Je súčasťou súostrovia Tuomatu vo Francúzskej Polynézii. Ostrov je svojou rozlohou pomerne malý, meria len 20 x 28 metrov, no o to je čarovnejší. Pohľad z vtáčej perspektívy určite očarí aj vás.

wikipedia.org

Ostrov Tikehau je obklopený množstvom koralov a aj samotný ostrov je v podstate koralovým atolom usadeným na vrchole podmorskej sopky, ktorá má údajne vyše 65 miliónov rokov. Ostrov má tvar prsteňa, pripomína však skôr kvapku. Je to tak preto, lebo ostrov pretína mnoho menších zálivov a tokov, ktoré spájajú vnútornú a vonkajšiu vodnú plochu.

Posted by Michaël Vanaa on Mittwoch, 11. November 2015

Tikehau je ostrov s mimoriadne pestrou flórou a faunou a nielen turisti, ale aj potápači tu majú doslova raj na zemi. Nájdete tu nádherné pláže a v  čistej modrej vode zas plávajú tvory ako barakuda, tuniaky, raje, delfíny, korytnačky, ale aj žraloky. Pri relaxe v hojdacej sieti vám zas spríjemnia život kokosové palmy a banánovníky.

tikehau island french polynesia

Posted by Valmir F Machado on Freitag, 3. Januar 2014

#WheninPolynesiaSUMMER IS COMING!Discover Tikehau Island, the pearl of French Polynesia!Tikehau is a beautiful coral…

Posted by Whenin on Montag, 8. Mai 2017

Od ďalšieho obľúbeného ostrova, Tahiti, je Tikehau vzdialený takmer 300 kilometrov, v tejto oblasti sa však turizmus ešte len rozbieha. V roku 2012 žilo na ostrove ešte len 529 obyvateľov, dnes už ich tam ale zrejme stretnete o niečo viac, keďže na potápanie sú tu podmienky ako stvorené. Stále je tu však viac rýb v mori ako ľudí na pláži. Dokonca si tu môžete urobiť aj certifikovaný potápačský kurz. Ak vás potápanie neláka, určite si vaše srdce získa ružový piesok a drobné domčeky rozsypané neďaleko pláží.

Tikehau Island, French Polynesia

Posted by Jordi Geomotion on Montag, 27. März 2017

Posted by helloworld Gladstone on Mittwoch, 12. April 2017

Ak ste fanúšikom nočnej oblohy a radi sa pokocháte krásnym výhľadom na hviezdy, Tikehau nesklame ani v tomto. Priznajte sa, kedy ste naposledy videli takúto nádhernú oblohu?

Zima sa nezadržateľne blíži a myslíme si, že nie je prečo váhať. Pobaľte kufor, partnera, alebo kamoša/kamošku pod pazuchu a hor sa za teplom na Tikehau.

Pozri aj: Táto spoločnosť vám zaplatí 11-tisíc eur mesačne za to, že budete oddychovať na plážach

scooplify, wikipedia
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )