Foto: TASR /AP

Katarské úrady ho nakrátko zadržali a prepustili.

Talian Mario Ferri, ktorý v pondelok vybehol na trávnik počas zápasu futbalových majstrovstiev sveta v Katare medzi Portugalskom a Uruguajom, oznámil, že mu nehrozí nebezpečenstvo. Katarské úrady ho nakrátko zadržali a prepustili. TASR správu prevzala z agentúry DPA a webovej stránky stanice BBC.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ferri počas druhého polčasu vybehol na trávnik štadióna v meste Lusai s dúhovou vlajkou. Na prednej strane svojho modrého trička bol nápis „Zachráňte Ukrajinu“ a na zadnej „Rešpektujte iránske ženy“.

Foto: TASR /AP

Bezpečnostné zložky ho odviedli z trávnika, podľa Ferriho vyjadrení to však nemalo žiadne právne následky. V utorok na sociálnej sieti napísal, že je voľný a poďakoval sa za podporu.

Napísal tiež, že počas vojny na Ukrajine strávil mesiac v Kyjeve ako dobrovoľník a videl, ako tamojší ľudia trpia, píše agentúra AFP. „Porušovanie pravidiel pre dobrú vec nikdy nie je zločin,“ dodal.

Podobným spôsobom protestoval aj minulosti

Ferri už podobným spôsobom protestoval aj v minulosti. V roku 2014 počas majstrovstiev sveta vo futbale v Brazílii upozornil na situáciu detí žijúcich v chudobe.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) tesne šampionátom zakázala nosiť dúhové pásky „One Love“, ktoré sú symbolom inklúzie a diverzity. Tie chcelo použiť viacero reprezentácií a vyjadriť tak podporu LGBTI+ komunite, ktorá je v Katare diskriminovaná.

Najnovšie články