Foto: Falošný profil Bratislava Airport/úprava redakcie

Bratislavské letisko upozorňuje na falošné profily, ponúkajúce predaj batožiny.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave upozornilo na falošné profily letiska na sociálnej sieti, ktoré ponúkajú predaj stratenej batožiny za symbolické ceny. Ide napríklad o nepravé profily s názvom Bratislava Airport a Bratislava Terminal A. Letisko zvažuje aj právne kroky. V stredu o tom informovala hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Veronika Tóthová.

Letisko batožinu nepredáva

Letisko M. R. Štefánika nemá nič spoločné s uvedenými falošnými profilmi na Facebooku, ani s podvodnými ponukami, informáciami a súťažami uverejnenými na týchto stránkach,“ uviedla Tóthová. Pripomenula tiež, že letisko v žiadnom prípade nepredáva stratenú či zabudnutú batožinu cestujúcich, ani na takéto konanie nemá oprávnenie.

Bratislavské letisko upozornilo užívateľov sociálnych sietí, aby boli pri podobných ponukách obozretní, prípadne si preverili ich pravosť telefonicky či e-mailom u informačnej služby letiska, ktorá je k dispozícii nonstop.

Falošné profily

S falošnými profilmi na sociálnych sieťach nebojuje len bratislavské letisko. Podľa Tóthovej sa podobné nepravé profily vyskytujú na stránkach profilov letísk po celej Európe. „Každé nahlásenie takéhoto falošného profilu pomôže k jeho zablokovaniu.

Jedinou oficiálnou stránkou Letiska M. R. Štefánika na sociálnej sieti Facebook je profil s názvom: Letisko Bratislava / Airport Bratislava | Bratislava | Facebook,“ doplnila.

Uložiť článok

Najnovšie články