Foto: Unsplash/Facebook (Louise Delacy)

Ľuboš Belko / / News
Nová facebooková "výzva" má nútiť deti k tomu, aby zmizli na 48 hodín.

Znie to zvláštne, no na rozdiel od modrej veľryby, ktorá burcovala internet pred pár mesiacmi, táto výzva nemá k deťom pristupovať tak drasticky. Keď už hovoríme o modrej veľrybe, len s ťažkosťou sa dá povedať, nakoľko sú súčasné okolnosti hrozivé. Pretože aj pri predošlom zvrátenom trende sa konečné informácie ukázali v celkom inom svetle, ako tomu bolo na začiatku.

Čo však s určitosťou povedať vieme je, že deti, ktoré miznú za záhadných okolností a ešte za záhadnejších okolností sa objavujú, sú reálne. Teda znepokojenie okolo tejto výzvy nie je založené na fikcii, ale na skutočných udalostiach. Jedenásťročná Leah Taylor bola minulý týždeň nezvestná po tom, čo odišla skôr zo školy. Našla sa na druhý deň bez menšej ujmy, no jej rodičia varovali ostatných pred 48 hodinovou výzvou, ktorá má byť dôvodom jej zmiznutia.

Unsplash

Louise Delacy z anglického Hertfordshiru si prežila podobný scenár. Na Facebooku uverejnila príspevok, v ktorom vysvetlila, že jej syn Jack s priateľom Mitchellom zmizli po tom, čo sa hrali v parku. Chlapci sa našli živí a zdraví, no zatiaľ sa nevie, či ich zmiznutie bolo zámerné. „Chlapci sú v poriadku. Rozprávala som sa s Jackom o 48 hodinovej výzve, povedal, že o tom nikdy nepočul. Tvrdil, že len chceli ostať von celú noc. Opýtam sa ho na to o pár dni, keď sa veci upokoja.

My son Jack and his friend Mitchell have gone missing. Last seen this afternoon together at King George park. Jack is…

Posted by Louise Delacy on Sonntag, 22. Oktober 2017

Podobných prípadov sa objavilo ešte viac. Všetky deti však tvrdili, že s touto výzvou nemajú nič spoločné. Tiež tvrdia, že o nej nikdy nepočuli. Výzva ma za úlohu presvedčiť deti, aby sa skúsili ukryť pred svojimi rodinami na tak dlho, ako sa im to podarí. Zúčastnení sú odmenení. Čím viac ľudí ich spomenie na sociálnych sieťach, tým vyššie skóre dostanú.

Hovorca Facebooku povedal: „Bezpečnosť mladých ľudí na Facebooku je zodpovednosť, ktorú berieme extrémne vážne. Očakávame nahlásené odkazy, ktoré prešetríme, aby sme si boli istí, či sme schopní zasiahnuť. Vyzývame ľudí k tomu, aby nahlásili akékoľvek príspevky, ktoré ich na Facebooku znepokojujú, aby sme ich mohli prešetriť a vykonať potrebné opatrenia.“

Doposiaľ si táto výzva nevyžiadala žiadne obete. Avšak aj napriek tomu spôsobila niekoľkým rodičom traumatizujúci zážitok. Nevie sa kto je za touto výzvou, ani z akého dôvodu vznikla, takže nám ostáva len dúfať, že ako rýchlo prišla, tak rýchlo aj odíde.

Pozri aj: Muž mal už dosť svojej manželky. Preto sa rozhodol odísť z domu a radšej žil 10 rokov v lese

unilad.co.uk
0
Komentovať (0)