Foto: unsplash

Mestečko, ktoré máme len na skok, bolo vyhlásené za najlepšie na svete.

Mnoho ľudí túži navštíviť svetové metropoly ako sú Paríž, Londýn či Madrid. Za návštevu však celkom iste stoja aj malé mestečká. Lausanne vo Švajčiarsku si vyslúžilo titul toho najlepšieho malého mesta na svete.

Článok pokračuje pod videom ↓

Najlepšie malé mesto na svete

Ako píše Mail Online, keď vyjdete z vlakovej stanice v Lausanne, všade je čisto: žiadne grafity, žiadne odpadky na zemi, nikto do vás na ulici nebude strkať. Povestná švajčiarska čistota a efektivita je tu naozaj badateľná takmer na každom kroku. Po príchode do hotela vás čaká ďalšie milé prekvapenie. Dostanete bezplatný lístok na všetku verejnú dopravu na celú dobu vášho pobytu. Dostane ho každý, kto sa v meste zdrží nanajvýš dva týždne.

Foto: unsplash

Lausanne je okrem iného známe tým, že sa tu konali olympijské hry a dokonca tu nájdete aj tematické múzeum. Ak sa chcete do múzea dostať, musíte naskočiť na diaľkovo ovládané metro, ktoré je považované za najstrmšie na svete. Už samotné nástupište má zradný uhol.

Olympijských hier sa už nevedia dočkať

Okrem zaujímavej jazdy metrom vás čakajú nádherné výhľady na vzdialené francúzske Alpy, ale aj na jazero Geneva (nazývané aj Léman). Miestni obyvatelia sú na svoju históriu týkajúcu sa olympijských hier naozaj hrdí. V meste dokonca nájdete hodiny, ktoré odrátavajú dni do hier v Paríži. Sídli tu dokonca aj Olympijský výbor.

Foto: Gzzz, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Podľa webu Budget Your Trip vás ubytovanie na jednu noc v Lausanne vyjde na približne 100 až 120 eur (samozrejme, cena závisí od toho, ako veľmi si potrpíte na luxus, v niektorých hoteloch si priplatíte viac). Pozreli sme sa aj na ceny leteniek. Dostanete sa sem priamo z Viedne, a to už za hodinu a 35 minút. Najlacnejšia spiatočná letenka vás podľa Kiwi vyjde na niečo vyše 180 eur.

Uložiť článok

Najnovšie články