Co-film

Jar a Leto bude patriť filmovým príbehom, ktoré budú pripomínať rôzne historické udalosti. Niet pochýb, že sa pri nich čo-to aj naučíme.

Pripravované filmy podľa skutočností spustia kolotoč príbehov od dokumentov až po akčné filmy, takže ak sa chcete vyhnúť klasickým letným odrhovačkám a superhrdinom, tu je zoznam snímok, ktoré zachytávajú reálne udalosti.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pápež Franišek, 27. apríl

Keď tínedžer z Buenos Aires pocíti náboženské volanie, ešte netušil, že je to prvý krok, ktorý ho nakoniec privedie až do Vatikánu, kde sa stane hlavou katolíckej cirkvi. Mladá španielska novinárka Ana (Silvia Abascal) spoznala muža menom Jorge Mario Bergoglio (Darío Grandinetti) na konkláve v roku 2005, kde začalo ich priateľstvo, ktoré je nasiaknuté rovnakým teplom, dobrou náladou a múdrosťou, akou budúci pápež ohromil veriacich.

Práve jej očami, začíname sledovať dlhú, ťažkú a dojímavú cestu Jorgeho Bergoglia. Otec Jorge, ako si vždy želal byť oslovovaný, používal svoju pozíciu arcibiskupa Buenos Aires ako nástroj vzdoru voči korupcii a zneužívaniu zo strany vládnej diktatúry. Dal hlas tým, ktorí žiaden nemali: obetiam prostitúcie, otroctva a obchodu s drogami z chudobných štvrtí tohto hriešneho mesta. Príbeh sa uzatvára na konkláve v roku 2013, kde je jezuitský kňaz pochádzajúci z Južnej Ameriky neočakávane zvolený za nového pápeža.

I am Heath Ledger, 3. máj

Dokument o živote austrálskeho herca Heatha Ledgera sa bude niesť smútkom a zároveň oslavou jeho života. Vo filme sa predstaví niekoľko Ledgerových kolegov a spolupracovníkov, herečka Naomi Watssová, herec Emile Hirsch a filmový režisér Ang Lee. Nebudú chýbať ani jeho rodinní príslušníci.

Megan Leavey, 9. jún

Film prináša skutočný príbeh bývalej vojačky námornej pechoty Megan Leaveyovej a jej psa Rexa, ktorý s ňou slúžil v Iraku. Vo filme nebude núdza o dojemné momenty.

All Eyez on Me, 16. jún

Dlho očakávaný životopisný film o raperovi Tupacovi bude uvedený do kín 16. júna 2017 na jeho narodeniny. Snímka predstaví celý jeho život so zameraním sa na vzostup jeho slávy začiatkom 90. rokov.

Dunkirk, 21. júl

Vo vojnovej dráme režiséra Christophera Nolana si zahrá aj spevák Harry Styles. Film je založený na skutočných udalostiach, aj keď jeho príbeh, postavy a ich vzťahy sa nezdajú byť premietnuté na konkrétnych vojakov.

An Inconvenient Sequel, 28. júl

Film An Inconvenient Sequel je pokračujúcim dokumentom snímky An Inconvenient Truth z roku 2006. Pokračovanie sa sústredí na to, čo bude znamenať politika amerického prezidenta Donalda Trumpa pre klimatické zmeny v nasledujúcich rokoch (nebude to nič dobré).

Step, 4. august

Vyzerá to tak, že film Step bude jeden z najviac zapamätateľných dokumentárnych filmov tohto leta. Predstaví päť dospievajúcich dievčat zo strednej školy, ktoré sa snažia previesť úspech svojho školského tímu aj do budúcnosti. Môžeš očakávať úžasný tanec a ženskú silu.

Detroit, 4. august

Režisérka Kathryn Bigelowá je tu s ďalším príbehom podľa skutočnej udalosti. Tentokrát ide o drámu zachytávajúcu nepokoje v Detroite z roku 1967. V snímke sa predstaví aj herec John Boyega, ktorý zahviezdil aj vo filme Star Wars: The Force Awakens.

Pozri aj: 10 filmov o 2. sv. vojne, ktoré boli tak realisticky natočené, že ich veteráni nedokázali pozerať

interez.sk (Aneta Schmögerová), bustle.com

 

Najnovšie články