Foto: MovieStillsDB

Čo hovoria na chystaného Johna Wicka s poradovým číslom 4 filmoví kritici?

Aj keď nás od premiéry dlho očakávaného filmu John Wick 4 delí ešte niekoľko dní, zopár vyvolených divákov a kritikov už snímku videlo. A ich reakcie sú viac než priaznivé, píše web LAD Bible.

Článok pokračuje pod videom ↓

John Wick: Kapitola 4 (John Wick: Chapter 4) opäť predstaví herca Keanu Reevesa v úlohe zabijaka na odpočinku, ktorému sa podarí odhaliť spôsob, ako poraziť Najvyššiu radu. Než však získa slobodu, musí čeliť novému nepriateľovi, ktorý má mocných spojencov po celom svete. Bude to navyše o to ťažšie, že nové spojenectvá menia starých priateľov na nepriateľov…

Už prvé zverejnené upútavky naznačovali, že pôjde o najakčnejší diel série, ktorej prvý diel sa v kinách objavil ešte v roku 2014.

Najdlhší zo všetkých

Aktuálne sa ale najviac hovorí práve o štvrtom filme, ktorý už prví diváci mali možnosť vidieť. Tí chválou rozhodne nešetrili a zdá sa, že sa naplnia aj slová hlavných aktérov, ktorí nakrúcanie štvrtého Johna Wicka označovali za jeden z najťažších projektov, na akom kedy pracovali. Čo ale teda hovoria na film kritici?

Foto: MovieStillsDB

Mnohí vo veľkom komentovali najmä dĺžku filmu. Minutáž pri Kapitole 4 je najdlhšia spomedzi všetkých a diváci v kine strávia s Keanu Reevesom a jeho nepriateľmi dovedna 169 minút! Ak sa bojíte, či tento čas filmári plnohodnotne využili, potešíme vás. Aj kritici sa zhodli na tom, že nudiť sa rozhodne nebudete.

„Divoký svet zabijakov je ezoterickejší, kinematografia a choreografia úžasnejšie,“ napísala o štvrtom filme akčnej frančízy Lena Wilson z portálu The Wrap. Dodala tiež, že tento diel je ešte lepší, než všetky predchádzajúce.

Foto: MovieStillsDB

„Hoci sa film natiahne na odvážnych 169 minút, teda necelé tri hodiny, ak sa poddáte nádhernej hlúposti Wickiverse, ubehne to ako nič,“ dodala.

„Vedome preplnený darček“ pre fanúšikov Johna Wicka

Kritici tiež nešetrili chválou na absurdnosť niektorých dejových zvratov. Aj keď sa totiž môže zdať 169 minút ako zbytočne veľa, „John Wick: Chapter 4 využíva každú sekundu svojej epickej dĺžky a existuje silný argument, že ide o najlepšie z doterajších pokračovaní,“ napísal o filme Eric Eisenberg z webu CinemaBlend.

Foto: MovieStillsDB

Recenzent magazínu Variety, Owen Gleiberman, pridal superlatív, že aj keď ide o príliš dlhý film, je to vlastne akýsi „vedome preplnený darček“ pre fanúšikov Johna Wicka.

V kinách už čoskoro

Recenzenti naprieč filmovými webmi chválili naozaj prepracované bojové scény, nechýba akcia, humor a ani tá správna dávka absurdity, na akú sme pri filmoch John Wick už zvyknutí. Film teda rozhodne bude stáť za to.

Foto: MovieStillsDB

Snímku John Wick: Kapitola 4 si v slovenských kinách budete môcť vychutnať od 23. marca 2023.

Viac fotografií z filmu nájdete v galérii nižšie:

Najnovšie články