foto: skutocnapravda.sk

Po internete sa šíri ďalší zdroj zaručených právd o najpočetnejšej menšine na Slovensku. Volá sa Skutočná pravda o Rómoch.

Na Slovensku sa predsudky šíria mnohými konšpiračnými webmi. Na hoaxy, ktoré sú aj vďaka sociálnym sieťam šírené celoplošne, upozorňuje viacero portálov. Na prvý pohľad je rovnaká aj stránka skutocnapravda.sk.

Webová stránka obsahuje krátky 5-otázkový kvíz, v ktorom sa návštevníci môžu otestovať, ako vnímajú Rómov. Podľa jej vzhľadu by asi len málokto odhadoval, že za ňou stojí bratislavská online marketingová agentúra Visibility.

Zamerať sa chceme predovšetkým na mladých ľudí, ktorí sú ľahšie ovplyvniteľní a skôr uveria možným internetovým hoaxom a konšpiráciám,“ vyjadril sa jeden z tvorcov webu, ktorý  sa spolu s kolegami z Visibility zapojil do Prezidentskej výzvy proti extrémizmu.

skutocnapravda.sk

Web na prvý pohľad pôsobí, akoby mal v ľuďoch predsudky živiť. S otázkami ako Bude do roku 2050 na Slovensku viac Rómov ako bielych alebo Ktorá z týchto skupín na Slovensku poberá najviac dávok v hmotnej núdzi ani nie je o čom pochybovať.

Prekvapenie však prichádza na záver kvízu, kde sa dozvedáme, že každou nesprávnou odpoveďou sme prispeli rómskej rodine ťažko chorého dievčatka. Manuelka je 8-ročné rómske dievčatko, ktoré trpí rakovinou. Jej otec pracuje v Čechách, zatiaľ čo mama sa stará o Manuelku a najstarší 18-ročný syn o zvyšných súrodencov.

Skutočná pravda teda nie je iba jednorazový projekt, ale chceme, aby pokračoval aj naďalej, pomáhal aj iným rodinám a naozaj šíril skutočnú pravdu o Rómoch a iných menšinách na Slovensku,“ hovorí.

Pozri aj: 20 miliónov ľudí hladujúcich na smrť. Svet postihol najhorší hladomor od čias 2. svetovej vojny

skutocnapravda.sk

Najnovšie články