Foto: Foto TASR - Lukáš Grinaj

Na Slovensku registrujeme celkovo 91 578 pozitívnych prípadov koronavírusu.

Na Slovensku v stredu (18.11) pribudlo 1 665 prípadov nákazy novým koronavírusom, spravilo sa 7 913 testov. Celkovo tak evidujeme 91 578 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.

V stredu pribudlo 2 771 vyliečených pacientov. Celkovo sa z ochorenia vyliečilo 38 695 ľudí. V nemocniciach je aktuálne s ochorením alebo s podozrením naň 1 815 pacientov, ochorenie bolo potvrdené u 1 558 osôb, na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 107 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 109 pacientov s ochorením COVID-19.

Spolu laboratóriá už na ochorenie otestovali 989 948 vzoriek. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus je 579.

Sprísnia sa pravidlá na terasách?

Po lete sa na viacerých samosprávach rozhodovalo o tom, či sa letným terasám predĺži možnosť fungovania aj na zimné mesiace. Pre niektoré reštaurácie a podniky je to jediná možnosť, ako pandémiu zvládnuť. Terasy dostali od miest zelenú, hygienikom sa však nepáči, že nie je terasa ako terasa.

Mnoho ľudí uvítalo možnosť posedieť si na terase, problém je však v zákone. Ako informoval denník SME, v zákone je terasa považovaná za exteriér, nech vyzerá akokoľvek. Mnoho terás na Slovensku je presklených a podľa hygienikov a epidemiológov zrejme nespĺňajú štandardy, aby boli v súlade s opatreniami.

Problém vznikol zrejme už pred mesiacom, keď sa k terasám vyjadroval aj premiér Igor Matovič, ktorý povedal, že terasy nesmú byť presklené. Vo vyhláške hygienikov ale táto vec chýba, teraz ju chcú riešiť. Dnes na poradnom rokovaní konzília premiéra chcú epidemiológovia sprísniť opatrenia pre terasy reštaurácií a podnikov, správu budeme aktualizovať.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )