Foto: Unsplash

Spolu s vyššími teplotami sa treba pripraviť na ďalšiu vlnu búrok.

Na Slovensko sa po extrémne chladných dňoch vracia príjemnejšie počasie. Oteplenie so sebou ale prinesie ďalšiu sériu búrok, píše iMeteo. Cez víkend sa teda pripravte na teplo, avšak sprevádzané búrkami, najmä na západnom Slovensku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Aktuálne naše územie už tretí deň sužuje nepriaznivé počasie. Príčinou je chladnejší vzduch prúdiaci zo severozápadu – z oblasti Severného mora.

S oteplením prídu búrky

So sebou priniesol veľmi chladné počasie, v stredu boli teploty na západe nižšie oproti normálu až o 13 °C. Dá sa povedať, že sme zažívali niečo, čo je typické pre koniec apríla.

Dnešok neprekvapí, štafeta nepríjemných dní pokračuje. Teploty budú dnes v porovnaní s dlhodobým normálom nižšie o 2 až 4 °C. Dobrou správou je, že ide o posledný takýto deň na najbližšiu dobu.

Do našej oblasti totižto podľa iMeteo začne prúdiť teplejší vzduch od juhozápadu, ktorý zvýši teploty a už od zajtra sa môžeme tešiť na návrat leta. Sobota prinesie teploty nad hranicou letného dňa (+25 °C), pohybovať sa budú od +20 do +26 °C.

Podobne na tom bude aj nedeľa a v budúcom týždni by sa teploty mali vyšplhať na tropickú hranicu +30 °C.

Už v sobotu sa však spolu s teplým počasím vrátia aj búrky. Vo večerných hodinách sa treba pripraviť na zhoršenie počasia najmä na západe. Najintenzívnejšia búrková aktivita udrie na Bratislavský a Trnavský kraj, hrozia však aj v Nitrianskom kraji.

Počas noci sa postupne zmenia na dážď a dostanú sa až nad stredné Slovensko. Východné Slovensko zasiahnu počas dňa prehánky, búrky budú veľmi slabé alebo žiadne.

Uložiť článok

Najnovšie články