Foto: Rl91, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Už je známe, čo si budeme môcť pozrieť na novej televíznej stanici Markíza KLASIK.

Televízna rodina skupiny Markíza sa približne o mesiac (15. júla) rozrastie o ďalšieho člena, ktorým sa stane úplne nová stanica Markíza KLASIK. Na slovenské obrazovky sa vďaka nej vrátia osvedčené televízne značky, z ktorých mnohé nadobudli doslova kultový charakter.

Nová televízna stanica bude vysielať 24 hodín denne prostredníctvom operátorov platených káblových, satelitných a IPTV televíznych služieb. „Markíza KLASIK prinesie najmä overené tituly zo zahraničnej produkcie, doplnené o klasickú slovenskú a českú televíznu zábavu. Zameraná bude na cieľovú skupinu všetkých milovníkov televíznej klasiky, primárne vo veku od 35 do 64 rokov,“ píše skupina Markíza v tlačovej správe.

Skupina Markíza teraz predstavila, na aký program sa budú môcť diváci tešiť. Do vysielania zaradí kultové programy či ikonické filmy a seriály. Taktiež tam diváci nájdu aj zábavné šou zo zlatého fondu slovenskej a českej televíznej produkcie. Markíza KLASIK stavia na rozmanitosť žánrov. Vysielať  na televíznej stanici bude komédie, dobrodružstvo ale aj sci-fi.

Ak sa bavíme o seriáloch, na novej televíznej stanici budeme môcť sledovať kultové seriály ako Hviezdna Brána, Knight Rider, Pobrežná hliadka, Rodina Addamsovcov, Alf či Beverly Hills 92010. Spomedzi kultových filmov zaradí televízna stanica do éteru trilógiu Krstný otec, či film Pulp Fiction: Historky z podsvetia. Vráti sa aj legendárny Louis de Funès vo svojej životnej úlohe ako neurotický policajt Ludovic Cruchot v populárnej žandárskej sérii.

Okrem toho sa môžeme tešiť aj na České a Slovenské filmové klasiky (Srdečný pozdrav zo zemegule, Copak je to za vojáka, Vítr v kapse, Jak svět přichází o básníky, Nevera po slovensky, Utekajme, už ide!).

Programovou súčasťou budú aj westerny a indiánky, či klasické filmové dobrodružstvo (Traja mušketieri, Súboj Titanov, Tarzan), ale aj časom overené komédie (Frajeri vo Vegas, Ružový panter, Bláznivá strela). Na svoje si prídu aj milovníci vojenskej klasiky. Divákov môžu zaujať aj klasické české seriály (Chalupári, Nemocnica na okraji mesta) či klasické České a Slovenské šou (Uragán, Všetci sú za dverami, Televarieté, Hurikán).

Uložiť článok

Najnovšie články