Foto: New Line Cinema

Seriálový Pán prsteňov dostáva prvé reálne rysy.

O jeho vzniku sa šepká už pomerne dlho a je jasné, že sa máme na čo tešiť. Amazon Prime, streamovacia služba podobná Netflixu, si na tento projekt pripravila monštruózny rozpočet a na vznik seriálu dohliada aj samotný zakladateľ a šéf spoločnosti, Jeff Bezos. Podľa najnovších informácii sa na vzniku seriálu bude podieľať aj ďalšie veľkolepé meno.

A nie je ním nikto iný, ako režisér pôvodnej filmovej série, Peter Jackson. Ten sa v minulosti vyjadril, že s pripravovaným seriálom nemá nič spoločné, no neprekáža mu. Taktiež dodal, že má množstvo ďalších projektov, vďaka ktorým je poriadne zaneprázdnený. Jedným z nich bol aj titul Smrteľné stroje. Titul, ktorý vznikol na základe knihy Philipa Reevesa, sleduje príbeh v post-apokalyptickej budúcnosti, kde sa mestá sa pretvorené do obrích pohyblivých strojov preháňajú pustinou, ktorou bola kedysi naša planéta.

Jackson sa nechal ukecať

Pozrieť sa na tento príbeh modernejšími očami je určite skvelý nápad,“ vyjadrila sa scenáristka pôvodnej série, Philippa Boyens, ktorá s Jacksonom spolupracovala aj na Smrteľných strojoch. Peter Jackson nebude v seriáli figurovať na vysokej pozícii, avšak v istom rozhovore sa vyjadril, že bude tvorcom pomáhať vždy, keď to budú potrebovať. Vo väčšine prípadov tak pravdepodobne pôjde o pomoc pri scenároch a ich korekcii.

Seriál sa bude točiť okolo príbehu Aragorna a tvorcovia už oznámili, že nebude rekapitulovať udalosti zo známej filmovej a knižnej série Pán prsteňov, keďže toto sme už všetko videli a Jackson to spracoval viac než dobre. Budeme však vedieť čosi viac o Aragornovom Numenoreánskom pôvode a vďaka flashbackom sa nám poodhalí história Stredozeme.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy