Foto: wikimedia.org/Pixabay

Rusi vyšetrujú hromadné odhlásenie atlétov z domáceho mítingu.

Ruská atletická federácia (VFLA) začala vyšetrovanie hromadného odhlásenia sa športovcov z minulotýždňového sibírskeho halového šampionátu. Tridsaťšesť športovcov odrieklo na poslednú chvíľu svoju účasť na súťaži v Irkutsku.

Problémy ohľadom dopingu sa s ruskými športovcami v poslednej dobe skloňujú vo všetkých pádoch. S blížiacimi sa olympijskými hrami hrozil kvôli škandálom s užívaním nepovolených látok všetkým zákaz štartovať, no neskôr prišlo povolenie ukázať svoje sily v svetovej konkurencii pod neutrálnou vlajkou.

Atléti sa pre náhlu chorobu hromadne odhlásili z pretekov tesne po tom, ako antidopingoví komisári prišli do dejiska šampionátu. Nie je to prvýkrát, čo sú ruskí športovci podozriví z vyhýbania sa dopingovým testom. VFLA riešila v roku 2017 päť podobných prípadov, ale výsledky vyšetrovania zatiaľ neoznámila. Informovala o tom agentúra AP.

Pozri aj: Ročne prejde vyše 5000 kilometrov. Toto je 10+ otázok, ktoré ste sa chceli opýtať Mateja Tótha, no nikdy ste nemali príležitosť

TASR
Príbehy
0
Komentovať (0)