Foto: TASR (AP Photo/Chris Carlson)

Yusaku Maezawa vyhlásil, že chce zdieľať túto cestu so "špeciálnou ženou".

Japonský podnikateľ Yusaku Maezawa si môže vyberať už spomedzi 20-tisíc žien, ktoré by s ním chceli letieť na Mesiac. Informovali o tom predstavitelia AbemaTV, ktorí o celom projekte pripravujú reality šou. Na jej webstránke sa nachádza aj „diagnostický test lásky“, kde si záujemkyne môžu otestovať, či sa hodia k 44-ročnému miliardárovi.

Môžu odpovedať na otázky ako „Kam by ste išli, ak by ste leteli v súkromnom lietadle?“ alebo „Ak by si Maezawa pred vami prdol, čo by ste povedali?“.

Misia by sa mala uskutočniť v roku 2023, pričom to bude prvá cesta na Mesiac s ľudskou posádkou od roku 1972. Podnikateľ vyhlásil, že chce zdieľať túto cestu so „špeciálnou ženou“. Letieť by mali v rakete Starship spoločnosti SpaceX.

Záujemkyne musia splniť niekoľko podmienok. Podnikateľ hľadá slobodnú ženu nad 20 rokov, ktorá je vždy pozitívne naladená, je ochotná podstúpiť prípravu na let do vesmíru, chce si užívať život naplno a želá si svetový mier. Jeho konečné rozhodnutie by malo byť známe koncom marca.

Milovník umenia v minulosti hral na bicie v kapele Switch Style a pôsobí v módnom priemysle. Tento mesiac vyhlásil, že rozdelí sto miliónov jenov (v prepočte približne 822-tisíc eur) medzi sto náhodne vybraných ľudí, ktorí budú zdieľať jeden z jeho príspevkov na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Zakladateľ SpaceX Elon Musk v roku 2018 povedal, že Maezawa bude prvým civilistom, ktorý poletí na Mesiac. Koľko za to zaplatil, však neprezradil.

 

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )