Foto: TASR - Henrich Mišovič/Google Maps

Počas otváracieho dňa sa prvým slovenským outletom premávali aj celebrity, dnes tam nie je ani živá duša.

V roku 2013 sa neďaleko diaľnice D1 vo Voderadoch otváralo prvé slovenské outletové centrum. Sprevádzalo ho aj patričné promo a u ľudí vzbudilo veľký záujem. Nebolo sa čo čudovať, podobný koncept slávil úspech v neďalekom Parndorfe, no One Fashion Outlet ho zopakovať nedokázal. V súčasnosti je už roky opustený, píše o tom portál Pluska.

Na otvorení bolo viac ako 12-tisíc ľudí

Luxusné butiky, obchody so športovým oblečením, reštaurácie, ale aj priestranné parkovisko vo Voderadoch praskali vo švíkoch počas úvodného dňa prvého slovenského outletového centra. One Fashion Outlet otvoril za účasti viac ako 12-tisíc návštevníkov skutočne veľkolepo a na októbrovej otváračke nechýbala napríklad ani Dara Rolins. 30-miliónový projekt, ktorý poskytol prácu približne trom stovkám zamestnancov, však fungoval oveľa kratšie, ako sa predpokladalo.

Foto: TASR – Henrich Mišovič

Kým na začiatku sa hovorilo aj o pristavaní druhej etapy centra, po pár rokoch už prevádzkovatelia riešili existenčné problémy. Ako informoval portál Trend, ambíciou bolo pritiahnuť do outletov až 2 milióny návštevníkov ročne.

Foto: TASR – Henrich Mišovič

Brány One Fashion Outlet v tichosti zatvorili o 5 rokov neskôr, keď prvé problémy kompetentní hlásili už v roku 2016. O rok nato bol schválený ozdravný plán, ale v roku 2018 sa príbeh s veľkolepým začiatkom komorne a smutne skončil.

Po vyhlásení bankrotu sa objavovali rôzne správy o tom, prečo tomu tak bolo. Kým niektorí centru vo Voderadoch vyčítali zlú skladbu obchodných prevádzok, iní prstom ukazovali najmä do susedného Rakúska, kde sídli konkurenčný Parndorf.

Foto: Google Maps

Ten po otvorení One Fashion Outlet spustil masívnu reklamnú kampaň a ako sa ukázalo, úspešnú. Kým Rakúšania fungujú dodnes, z voderadského outletu je už len areál duchov.

Uložiť článok

Najnovšie články