Foto: Ascension Flights

Britská spoločnosť ponúka skutočne jedinečný spôsob ako naložiť s popolom zosnulého.

Neradi o tom hovoríme, no týka sa to každého z nás. Nikdy nevieme kedy to príde, no raz nastane čas, keď sa náš život skončí. Keď sa to stane, v podstate existuje niekoľko možností čo s ostatkami. Určite ste už zachytili, že je možné z popola vyrobiť diamant. Teraz však jedna Britská spoločnosť spustila novú službu, ktorá zabezpečí to, že popol bude rozptýlený vo vesmíre. A tak sa človek na konci svojho života môže „dotknúť hviezd.

Lety spoločnosti Ascension sú vo vedeckej obci známe a táto spoločnosť vyslala do vesmíru už stovky predmetov. Teraz navrhli špeciálny rozptyľovací modul, ktorý dokáže rozprášiť popol vo vesmíre. Celá služba nie je ani tak drahá, zaplatíte za ňu od 800 do 1895 libier, čo je v prepočte približne 895 až 2120 eur. To okrem rozptýlenia zahŕňa tiež vyhotovenie fotografií a videá z celého obradu.

Foto: Ascension Flights

Ako to celé prebieha? Obsah urny je pripevnený k balónu napusteného vodíkom, ktorý vystúpi do výšky najmenej 25 kilometrov. Tam počítať uvoľní mechanizmus, ktorý popol rozptýli a ten sa bude vznášať vo vesmíre.

Keď sa popol uvoľní, vetry stratosféry rozptýlia častice po celej planéte“ uvádza Ascension pre portál IFLScience.  Časti popola sa budú vznášať a niektoré prepadnú až do atmosféry a spolu s dažďom a snehom spadnú naspäť na Zem.

Foto: Ascension Flights

Ako povedal slávny astronóm Carl Sagan, všetci sme deti hviezd. To znamená, že myšlienka rozptýlenie popola vo vesmíre nás Tak približuje k podstate nášho vzniku. A to je skutočne veľkolepé ukončenie ľudského bytia.

Pozri aj: Toto sú jediní traja ľudia, ktorí zomreli vo vesmíre a pravdepodobne ste o nich nikdy nepočuli

iflscience.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )