Jedinečné zoskupenie N3O Akustika prichádza s novým videoklipom ku skladbe Duchovná revolúcia. Ten je predzvesťou nového albumu, ktorý by mal vyjsť na svetlo sveta už...

Jedinečné zoskupenie N3O Akustika prichádza s novým videoklipom ku skladbe Duchovná revolúcia. Ten je predzvesťou nového albumu, ktorý by mal vyjsť na svetlo sveta už koncom tohto roka.

n3o akustika

Skladba Duchovná revolúcia, ktorá sa objaví aj na novom albume kapely N3O Akustika, je akýmsi povzbudením ľudu k revolúcii a povstaniu osobného ducha. Zmena musí začať zvnútra každého človeka, a presne o tom celom je táto skladba. „Rád píšem vo svojich piesňach o tom, ako kvitnú stromy, aby sa človek nemusel veľmi zamýšľať alebo práve naopak, aby sa človek zamyslel, aký je svet tu jednoduchý a krásny. Všetko je to subjektívny pohľad na svet, na vzťahy a spoločnosť, ľudskú dušu a jej okolie. Píšem tiež o veciach, ktoré motivujú aj mňa, a dokážu ma ráno postaviť na nohy a prinútiť niečo urobiť,“ vyjadril sa spevák a zakladateľ projektu N3O Akustika, Dominik Varchola.

n3o akustikaSilný text umocňuje hudba, ktorou sa N3O Akustika prezentuje a tým je na Slovenské pomery jedinečná. Veď akustické reggae s mnohými prvkami slovenského folklóru či world music nenájdete len tak na každom rohu. „Hudobne nám táto akustická podoba vyhovuje. Nie sme odkázaní na elektrinu a môžeme hrať hocikde. Namiesto bagety na pumpe si zahráme na nejakom mieste, ktoré sa nám páči. Ľudia reagujú pozitívne, aj keď sú trochu prekvapení. A zrazu vidia päťčlennú kapelu, ktorá hrá vlastné pesničky len tak na námesti alebo v Tatranskej prírode,“ doplnil kontrabasista Filip Činčala.

Nový videoklip sa natáčal na miestach blízkych chalanom z N3O Akustika, na Prešovskej kalvárii, Šarišskom hrade, v prírode v okolí Prešova, na koncertoch či v nahrávacom štúdiu, v ktorom pripravujú nový album s názvom Vnímaj to Svetlo. Ten by mal uzrieť svetlo sveta niekedy koncom roku 2014 a bude obsahovať dokopy 12 skladieb. Na videoklipe sa podieľal Martin Zvolareň zo  Zvoli video.

[youtube -vUSya_9qe0 720 410]

Kapela N3O Akustika vznikla z predchádzajúceho pôsobenia speváka Dominika Varcholu pod pseudonymom N3Odkaz. Akustici fungujú vyše roka a pol, počas ktorého sa dva krát zúčastnili bratislavského reggae festivalu Uprising, tohto roku si zahrali dokonca na hlavnom pódiu a stihli odohrať desiatky koncertov po celom Slovensku.

Viac info nájdete na: n3oakustika.com.

0
Uložiť článok
Komentovať