Ilustračná foto: Archív TASR

Tajomný tvor nie je to najväčšie zlo, ktoré sužuje našu planétu.

Všetkých obdivovateľov fantastických tvorov a zaujímavých mýtov nedávno ohúrilo video pochádzajúce z priehrady Tri rokliny v Číne. Tajomnému objektu plávajúcemu tesne pod hladinou totiž pripisovali totožnosť Lochnesskej príšery. Ako však informuje britský portál Guardian, táto teória mala od pravdy naozaj ďaleko. Skutočnosť je však ešte horšia. 

Na internete sa objavilo video nakrútené na čínskej rieke Jang-c’-ťiang. Priehradou sa medzi vlnami plavil záhadný tmavý objekt veľkých rozmerov, ktorému ľudia pripisovali rôzny pôvod. Jednou z teórií bolo aj to, že ide o skutočnú, ibaže čínsku Lochnesskú príšeru. Video sa stalo okamžite virálnym hitom a vďaka internetu sa rozšírilo po celej krajine.

Video zaujalo nie iba internet, ale aj miestne médiá. Dokonca ho odvysielal aj štátny kanál CCTV. Začalo teda vznikať množstvo teórií, o čo by mohlo v skutočnosti ísť.

Niektorí verili, že ide o zviera veľkých rozmerov a zatiaľ vidíme iba jeho časť. Dokonca dostalo prezývku „vodné monštrum.“ O to väčšie sklamanie prišlo, keď sa podarilo odhaliť, čo tento objekt v skutočnosti je.

Lochnesská príšera ako ten lepší scenár

Namiesto unikátneho objavu či tajomnej príšery sa napokon podarilo vyloviť priemyselný airbag s dĺžkou 20 metrov. Pútavé domnienky teda napokon vystriedalo skôr znepokojenie, prečo sa tento objekt v rieke nachádza a ako spolu s ďalším odpadom znečisťuje miestny biotop.

Ilustračná foto: Pixabay

Rieka Jang-c’-ťiang sa v súčasnosti považuje za jednu z najznečistenejších na svete. Tento fakt je o to viac znepokojivý, keďže ide o najdlhšiu rieku celého euroázijského kontinentu. Dokonca v celosvetovom meradle sa nachádza na treťom mieste, hneď za Amazonkou a Nílom. Tento alarmujúci stav sa po stavbe priehrady Tri rokliny ešte zhoršil.

Ako informuje portál Guardian, až tretina druhov rýb v rieke Jang-c’-ťiang je ohrozená v dôsledku jej znečistenia. V tomto prípade sa dá povedať, že tvor, ktorého totožnosť nepoznáme, je menšie zlo, ako to, čo si človek spôsobuje sám.

theguardian.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )