Ilustračná foto: Unsplash (Louis Hansel)

Stačí málo a vaša pýcha zostane rovnaká. Aspoň z časti.

Proces starnutia nikto z nás neovplyvní. Už dávnejšie je známe, že s pribúdajúcim vekom sa ľudské telo mení. Pribúdajúce vrásky dopĺňajú pribúdajúce kilogramy a tieto zmeny mnohí skrátka ovplyvniť nevieme, aj keď je pravdou, že plastickí chirurgovia dokážu robiť zázraky. Jeden z faktov, ktorý bol doteraz medzi mužskou populáciou prehliadaný, však drsnejšie pohlavie potrápi o niečo viac. S pribúdajúcim vekom sa totiž mení aj penis. A, samozrejme, nie tým smerom, ako by sme chceli.

Už dlhšie je známe, že s pribúdajúcim vekom sa nám zväčšujú napríklad uši či nos. V ľudskom tele sú ale potom aj orgány, ktoré sa správajú celkom opačne, a teda sa zmenšujú. Týka sa to však najmä mužov – pohlavné ústrojenstvo sa totiž s pribúdajúcim vekom skutočne scvrkáva, píše web IFLScience.

Ilustračná foto: Unsplash (Scott Sanker)

Čím starší muž, tým menší penis

Ešte v roku 2018 urológ Irwin Goldstien pre web Vice povedal, že ak je u 30-ročného muža dĺžka penisu v stoporenom stave zhruba 15,24 centimetra, v šesťdesiatke alebo sedemdesiatke to môže byť už len necelých 14 centimetrov. Mužský pohlavný orgán sa totiž s pribúdajúcim vekom zmenšuje.

Ilustračná foto: Unsplash (Charles Deluvio)

Tento fakt však zostával dlhé roky u mužov nepovšimnutý, preto sa ho iný doktor, rozhodol sexuálne aktívnym mužom pripomenúť vo videu na TikTok-u.

Nielen menší, ale aj krivší

Nie je to pritom len o veľkosti. Penis sa totiž môže s pribúdajúcim vekom aj mierne zakriviť do strany v dôsledku takzvanej Peyronieho choroby. Ide o „lokalizovanú chorobu spojivového tkaniva charakterizovanú zmenami v zložení kolagénu v tunica albuginea tela penisu,“ píše v príručke pre lekára ŠÚKL. Len v Spojených štátoch amerických toto ochorenie postihuje medzi 0,5 až 13 % mužov a mnoho z nich si ani len neuvedomuje, že ochorením trpí, uvádza podľa IFLScience urologické oddelenie Weill Conrell Medicine.

S pribúdajúcim vekom sa ale tiež spomaľuje a znižuje aj produkcia testosterónu, čo môže mať taktiež vplyv na veľkosť a funkciu mužského pohlavného ústrojenstva. Stavy, ktoré s vekom súvisia, ako je napríklad atérioskleróza (upchaté cievy), môžu znížiť prietok krvi do penisu, takže sa zdá byť menší. Ako však na sociálnej sieti TikTok prezradil v jednom zo svojich videí doktor Edward Zimmerman, existuje spôsob ako zmenšeniu predísť.

@dickdocontiktok

Dr.Z answering the question, “What’s the average size of a pickle?” #happenis #maleenhancement #girth #length #pickle #doctok #menshealthtips

♬ original sound – Dr. Edward Zimmerman

Ako doktor Zimmerman vysvetlil, riešením je „pravidelné používanie pohlavného údu“. Tým sa spomalí nielen jeho zmenšovanie, ale mnohé štúdie tiež preukázali, že to môže znížiť aj riziko rakoviny prostaty. Používaním pritom nemyslí len pohlavný styk, ale napríklad aj masturbáciu. Svojej pýche by sa teda muži mali venovať aj vo vyššom veku, aj keď ich apetít už možno nie je taký, ako v mladosti.

0
Uložiť článok
Komentovať