Ilustračná foto: Unsplash

Zlomenie penisu je síce zriedkavé no stáva sa. Avšak vertikálne zlomenie je unikátne.

Zlomeniny sú pomerne častým úrazom a je možné, že aj vy ste v živote zažili takýto úraz. Avšak zlomenie penisu sú už menej typickým úkazom. Okrem toho, že sa, samozrejme, vzťahuje iba na jedno pohlavie, takéto niečo sa zvyčajne vyskytne iba jedného muža zo 175-tisíc. Lekári však teraz opísali jednu veľmi netradičnú zlomeninu tohto pohlavného orgánu. 

Bolesť pri sexe

V novej prípadovej štúdii zverejnenej v British Medical Journal, urológovia z Veľkej Británie popísali prípad 40-ročného muža, ktorý prišiel na pohotovosť a sťažoval sa na to, že počas sexu narazil penisom do perinea, čiže hrádze nachádzajúcej sa medzi análnym otvorom a pohlavným otvorom (alebo mieškom v prípade mužov). Keďže mal bolesti, vyhľadal odbornú pomoc.

Lekári mali podozrenie na zlomeninu penisu. Muž však tvrdil, že nepočul charakteristický praskavý zvuk, ktorý sa pri tomto zranení vyskytuje. Preto sa rozhodlo vykonať magnetickú rezonanciu a zistiť, čo sa vlastne mužovi  a hlavne jeho penisu stalo.

Ilustračná foto: Unsplash

Vertikálna zlomenina

Na prekvapenie lekárov prišlo k zlomenine penisu, no nie takej, na akú sú zvyknutí. Penis sa zlomil vertikálne. Pre lepšiu predstavivosť, bežná zlomenina penisu sa dá opísať podobne, ako keď zlomíte konár alebo vetvičku. Tu však prišlo k vertikálnej zlomenine, čiže k rozštiepeniu penisu zhora nadol.

Ilustračná foto: Unsplash

Zdá sa, že toto je prvý prípad takejto zlomeniny penisu, s ktorou sa lekári stretli. Aj keď je k dispozícii iba tento jeden prípad, na základe neho sa uvažuje, že prejavy nie sú také, ako pri bežnom zlomení, kedy okrem zvuku nastáva aj zmena farby pohlavného údu a opuch.

Muža okamžite po stanovení diagnózy operovali a operácia sa podarila. Muž sa po polroku zotavil a je schopný mať opäť sex. Jeho penis neutrpel ani zmenu vzhľadu a má tiež rovnakú kvalitu erekcie ako predtým.

0
Uložiť článok
Komentovať