Ilustračná snímka: Unsplash

Psychicky chorý muž mal na penise hrdlo fľaše až dva mesiace, čo mu spôsobilo vážne problémy.

Prípadová štúdia o mužovi s problémami duševného zdravia, ktorého penis bol uviaznutý v hrdle plastovej fľaše až dva mesiace, poukazuje na ťažké stavy, aké títo ľudia zažívajú v oblasti sexuálneho zdravia. 

Edém a výrastky

Prípad bol opísaný v časopise International Journal of Surgery Case Reports. 45-ročný muž trpel v minulosti ťažkými depresiami a pokúšal sa o samovraždu.

Na pohotovosť v Nepále prišiel s tým, že mal pri koreni penisu uviaznuté hrdlo fľaše. Autori článku napísali, “keďže bol muž duševne chorý, incident svojim rodinným príslušníkom neprezradil“. V čase, keď mu lekári pomáhali, sa mu na penise vytvoril edém v dôsledku zadržaných tekutín a tiež na ňom boli rôzne výrastky, uvádza IFL Science.

Škrtenie penisu môže predstavovať u ľudí s duševnými problémami viaceré komplikácie. Na riešenie takýchto problémov neexistujú postupy ani odporúčania,” píšu lekári v kazuistike.

Ilustračná snímka: Unsplash

Použili nožnice zo železiarstva

Lekári na odstránenie použili viaceré strihacie nástroje, napokon uspeli s nožnicami na drôty, aké sú bežne dostupné v domácich potrebách. Muž bol ešte v ten deň po zákroku prepustený. Lekári ho chceli ďalej sledovať, no muž sa už na pohotovosti neobjavil.

Takéto prípady nie sú nezvyčajné, od prvého popísaného prípadu v literatúre bolo opísaných takmer 60 uškrtení penisu. Sú opisované viaceré spôsoby používania nekovových predmetov, ako sú plastové fľaše, lepiaca páska či vlasy až po kovové, ako napríklad krúžky z kľúčenky.

Ilustračná snímka: Unsplash

Používanie takýchto predmetov má predĺžiť trvanie erekcie, alebo hrajú svoju rolu v autoerotických hrách. V takýchto prípadoch je bezpečnejšie použiť erekčný krúžok správnej veľkosti určený priamo na tento účel.

V prípade, ak si chcete pozrieť fotografie z odstraňovania hrdla fľaše z mužovho penisu, kliknite na zverejnenú kazuistiku. Upozorňujeme, že fotografie nie sú vhodné pre maloleté a citlivé povahy.

0
Uložiť článok
Komentovať