Foto: Unsplash

Extázu užíval pravidelne až 9 rokov.

Muž známy ako rekordér v užívaní extázy mal po jej vysadení neuveriteľné symptómy, ktoré trvali niekoľko mesiacov a nikdy úplne neodzneli.

Extáza, známa aj ako párty droga, sa zvyčajne užíva vo forme piluliek. Má silné stimulačné a halucinogénne účinky. Jej dlhodobé užívanie môže spôsobiť závislosť. Presne to sa stalo v prípade muža, ktorý za 9 rokov užil neuveriteľných 40-tisíc tabletiek tejto drogy.

Obrovské dávky

Pacient známy ako Mr. A začal brať extázu, keď mal 21 rokov, píše doktor Christos Kouimtsidis vo svojej štúdii. „Prvé dva roky užíval päť tabletiek každý víkend,“ napísal. To sa následne rapídne zmenilo a pacient si ďalšie 3 roky dával 3,5 tabletky denne. Ani to mu však nestačilo a svoje dávkovanie zvýšil na neuveriteľných 25 piluliek denne.

Ilustračná foto: Unsplash

V najnovšom rozhovore pre The Face prezradil Kouimtsidis viac o tom, aké následky to malo na jeho organizmus. Keď sa prvýkrát stretli, Mr. A mal 37 rokov a bol 7 rokov „čistý“. Po vysadení drogy bol údajne mimo ešte niekoľko mesiacov a zažíval veľmi ťažké stavy.

Jeho najväčším problémom sú veľké ťažkosti s pamäťou. Medzi ďalšie nepríjemné symptómy patria zúžené, alebo takzvané „tunelové“, videnie, záchvaty paniky, opakujúca sa úzkosť, depresia, halucinácie či paranoidné predstavy. Taktiež mu stuhli niektoré svaly, najmä na krku a v čeľusti.

„Po vysadení sa nemohol hýbať niekoľko týždňov,“ dodal lekár. Taktiež poznamenal, že muž mal k extáze veľmi ľahký prístup, vďaka čomu sa u neho rýchlo vytvorila silná závislosť. Drogu dokonca rozdával aj ostatným.

Keď Kouimtsidis muža naposledy stretol, údajne navštevoval sedenia pre ľudí s problémovou pamäťou. To však bolo pred 20 rokmi a nikto nevie, ako je na tom dnes a či vôbec ešte žije.

Najnovšie články