foto: facebook.com (Time News International)

Petra Sušaninová / / Série
Nie je to nič výnimočné zobudiť sa po preflámovanej noci bez spomienok.

Predstavte si, že ste to prehnali s alkoholom. Preberiete sa dezorientovaní na neznámom mieste. skontrolujete, či máte na sebe všetky šaty. V ústach máte nepríjemnú pachuť, v hlave vám poriadne treští a okrem pár zábleskom si takmer na nič nedokážete spomenúť.

Vráťte sa do momentu, kedy sa vám to stalo naposledy a pokúste sa spomenúť si, ako ste sa vedy cítili. Zrejme nie práve najlepšie. Stále ste však zrejme nedopadli tak zle, ako dopadol tento muž z Rumunska. Posledná vec, na ktorú si Mihai Danciu spomína je, že bol s priateľmi v miestnom bare. Rozprávali sa o hľadaní práce a osviežili sa pri tom pivkom. Alebo desiatimi.

Mihai sa prebral o týždeň neskôr s monoklami pod očami v krajine, kde každý okolo neho hovoril cudzím jazykom. Absolútna nočná mora sa zmenila na skutočnosť. Mihaiovi sa akosi podarilo dostať z baru v jeho domovskom meste Albesti v Rumunsku a ocitnúť sa ležiac tvárou na zemi v Londýne, ktorý je vzdialený viac ako 2695 kilometrov od jeho domova. Zdá sa, že ho niekto zbil, nemá však ani tušenia, ako sa tam vôbec dostal.

He went drinking with his friends in Albesti (pictured on the map) and woke up 1,675 miles away in London

Posted by Time News International on Donnerstag, 2. November 2017

Kým sa zmätený muž dostával zrejme z najhoršej opice svojho života, dostal sa do nemocnice Whipps Cross, kde s ním hovorila rumunsky hovoriaca sestrička a uistila ho, že sa nachádza v Londýne. Sestrička Adina Costache následne príbeh uverejnila na svoj Facebookový profil v nádeji, že sa niekomu podarí objasniť, ako sa pán Danciu dostal tak ďaleko od domova: „Našiel sa muž, bol opitý a zrejme ho niekto zbil. Priviezli ho do nemocnice, povedal mi však, že v Londýne nikoho nepozná a bol v šoku keď zistil, že sa už nenachádza v Rumunsku. Nemá ani poňatia, ako sa dostal do Londýna. Ak by ho niekto poznal a chcel by mu poslať odkaz, odovzdám ho. Je na oddelený, na ktorom pracujem.“

Posted by Time News International on Donnerstag, 2. November 2017

Rumunské médiá sa chopili iniciatívy a potvrdilo sa, že muža naposledy videli pred týždňom, ako popíjal v bare s priateľmi. Susedia sa vyjadrili, že Danciu žil v dome po starých rodičov so svojou partnerkou a dieťaťom, až do doby, kým sa po ňom nezľahla zem. Jeden zo susedov povedal: „Bol to milý muž, aj keď v poslednom čase nebol sám sebou, keďže veľa pil. V minulosti sa už stalo, že kvôli pitiu stratil pamäť, nie je teda prekvapením, že sa to stalo zas.“

Doteraz nie je jasné, ako sa muž dostal do Londýna. Jedno je však isté. Nebude ľahké vysvetliť to jeho priateľke.

Pozri aj: Toto sú krajiny, kde si kúpite najlacnejší alkohol, cigarety a drogy

ladbible
0
Komentovať (0)