Matej Mensatoris / / LifeHacking
Pre nás, „vnútrozemcov“, čo nemáme more, je  návšteva pláže skvelá vec. Voda, slnko, teplo a v neposlednom rade dobrá spoločnosť nám zaistí, že si to na...

Pre nás, „vnútrozemcov“, čo nemáme more, je  návšteva pláže skvelá vec. Voda, slnko, teplo a v neposlednom rade dobrá spoločnosť nám zaistí, že si to na pláži zvyčajne dobre užijeme. Ľudia, ktorí však žijú pri vode celý život, sa naučili okrem pohodlia a relaxu využívať ju aj vo svoj prospech, a to najmä čo sa týka obživy. Nie, teraz ale nemáme na mysli chutné rybičky, ale niečo čosi úplne iné a veľmi, ale skutočne veľmi podivné.

Video ukazuje muža, ktorý veľmi netradičným spôsobom chytá zvláštneho vodného živočícha. Na pláži nájde v zemi otvor, do neho nasype kôpku soli, pridá trochu vody a neuveríte, čo sa stane… Pozrite si video.

[youtube Slp8G7bAWeA 720 410]

To, čo vidíte, je Pošvica rovná. Tento plážový živočích je, aj keď to na prvý pohľad nevyzerá, veľmi chutný. Údajne chutí ako mušle. Je rozšírený po celom svete, takže ak budete mať šťastie, môžete na pláži na neho naraziť aj vy.

Zvyčajne sa chytá tak, že miesto s jamkou v piesku sa lopatou vyhrabe a odtiaľ sa Pošvica vyberie. Tento spôsob je však  rýchlejší a určite aj zaujímavejší. Jediné riziko je, že vás budú ostatní návštevníci pláže považovať za minimálne veľmi zvláštnu osobu, ktorá má potrebu „dosoľovať“ morskú vodu.Komentovať (0)