Foto: Profimedia

Rodina Geissenovcov prichádza na Slovensko.

Už počas tohto víkendu na Slovensko zavíta prominentná rodina nemeckých milionárov Geissenovcov. Podľa informácií denníka Plus jeden deň sa u nás zdržia celý týždeň. Počas neho na nich čaká luxus v podobe ubytovania na Šimák Zámku v Pezinku, spoznávanie viacerých kútov našej krajiny alebo špičková gastronómia. Pri tejto príležitosti sme sa pozreli na ich extravagantný príbeh.

V článku sa dozviete aj:

  • Ako sa z Roberta stal návrhár oblečenia?
  • Čomu sa v minulosti venovala Carmen?
  • Aká je odhadovaná suma ich majetku?
  • Koľko zarobia za jednu časť svojej šou?
  • Čo ich čaká na Slovensku?

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Carmen Geiss 👑 (@carmengeiss_1965)

Prijali Sulíkovo pozvanie

Na Slovensko Geissenovcov pozval počas stretnutia na výstave Expo 2020 v Dubaji samotný minister hospodárstva Richard Sulík. Návštevu dohodol pri haluškách po tom, ako Roberta zaujalo výnimočné slovenské vodíkové auto. Nepochybne môže ísť o skvelú reklamu pre našu krajinu, samotný Sulík spomína, že návšteva rodiny Geissenovcov môže mať pre Slovensko marketingovú hodnotu minimálne 100-tisíc eur. Dokonca hovoril o tom, že by u nás mohla vzniknúť epizóda ich šou.

Reality šou s názvom Geissenovci – Ťažký život milionárov, ktorej hlavnými hrdinami sú Robert a Carmen Geiss, je na obrazovkách už viac ako desať rokov. Spoločnosť im robia dve dcéry, Davina Shakira a Shania Tyra, ktoré, môžeme povedať, vyrástli priamo pred kamerami. Nepochybne majú aj množstvo slovenských fanúšikov, keďže program sa stále objavuje v pravidelnom vysielaní stanice JOJ.

Ak ste ju náhodou ešte nezachytili, ukazuje „ťažký“ život milionárov a strasti ich bežných dní, počas ktorých cestujú na prepychové dovolenky, vozia sa v luxusných autách a bývajú v ešte luxusnejších vilách či jachtách. Kde ale celý ich príbeh začal?

Na počiatku bola značka športového oblečenia

Robert Geiss sa narodil 29. januára 1964 v Kolíne nad Rýnom. Ako uvádza nemecký Welt, svoj vlastný profesijný príbeh naštartoval v roku 1986, kedy spoločne s o dva roky mladším bratom Michaelom založili značku oblečenia Uncle Sam (Strýko Sam/UNCS). Ako uviedli Aktuality, športové oblečenie bratov Geissenovcov sa svojho času vypracovalo na lídra na trhu vo svojej kategórii.

Jeho vznik sa spája so zaujímavým a nepochybne kontroverzným príbehom. Nápad vytvoriť značku športového oblečenia skrsol v hlave Roberta počas dovolenky v Španielsku, kde si kúpil nohavice, ktoré sa mu zapáčili natoľko, že sa rozhodol nimi inšpirovať, píše Allfamousbirthday. Keď sa biznis bratov začal rozbiehať, Robert nakupoval oblečenie v Turecku za 10 nemeckých mariek a predával ho za štvornásobne vyššiu cenu doma v Nemecku.

Foto: Profimedia

Obvinenia z kopírovania

Webmagazín Teraz upozornil, že sa značka stretla s obvineniami o kopírovaní, keďže UNCS bol vystavaný na už existujúcich základoch. Napriek tomu si našla svojich fanúšikov nie iba v Európe, ale aj v USA.

Podľa informácií Webmagazínu bratia pochádzali z podnikateľskej rodiny, takže iba nasledovali vzor, ktorý veľmi dobre poznali. V roku 1995 sa prejavil Robertov talent na obchod a svoju značku predal za 140 miliónov nemeckých mariek. Robert sa vydal vlastnou cestou k obchodovaniu s nehnuteľnosťami, zatiaľ čo Michael v roku 2004 odkúpil firmu späť. Značka UNCS sa teší obľube vo svete aj dnes. Práve polovica z peňazí, ktorú pri tomto obchode Robert získal, tvorí hlavnú časť jeho majetku.

Foto: Profimedia

Miss Fitness a profesionálna trénerka

Carmen sa narodila 5. mája 1965 rovnako v Kolíne nad Rýnom. Dnes sa prezentuje predovšetkým ako profesionálna milovníčka nákupov, preto možno nie každý tuší, že v minulosti sa venovala predovšetkým športovej kariére. V roku 1982 sa stala Miss Fitness, čím si zabezpečila dobré našliapnutie svojej kariéry profesionálnej fitness trénerky.

Minulosť oboch sa teda spája so športom. Carmen a Robert svoj zväzok spečatili svadbou v roku 1994. Ich trvalé sídlo sa nachádza v Monaku.

Lebky, výrazné nápisy a drahá extravagancia

Napriek tomu, že vstúpili do sveta obchodovania s nehnuteľnosťami, Robertovi oblečenie zostalo blízke stále. V roku 2013 vytvoril značku, ktorá nesie jeho meno upravené do taliančiny – Roberto Geissini. Ako stojí v úvode jej stránky, ide o autentickú módu pre nezávislé osobnosti. Tento popis dopĺňajú prívlastky ako extravagantné, očarujúce a výrazné, čo nepochybne o tomto oblečení platí. Už na prvý pohľad z neho svietia obrovské lebky, nápisy a lesklé kamienky. Cena takéhoto trička sa môže vyšplhať aj cez sumu 100 eur.

O dva roky neskôr manželia založili produkčnú spoločnosť Geiss TV, ktorá nadviazala na úspech ich reality šou. Program na nemeckom kanáli RTL pravidelne sleduje až 1,2 milióna divákov, čo pre Roberta znamená 2,5 milióna eur za sezónu. Digitalglobaltimes píše, že za jednu časť získajú honorár 60-tisíc eur. Okrem toho šou zabezpečila Geissenovcom aj mediálnu slávu a vďaka nej sú dnes dobre známi po celom svete.

Carmen je známa tým, že túži po úspešnej speváckej kariére a na svojom konte má už niekoľko singlov aj s videoklipmi. Okrem toho sa roku 2014 zúčastnila známej tanečnej šou Let’s Dance, z ktorej si mala odniesť 135-tisíc eur a postavu snov, ktorú pravidelne spomínala aj vo svojej šou.

Foto: Profimedia

Aké majú bohatstvo?

Častou otázkou ohľadom milionárskeho páru sú práve financie. Technical-tips píše, že súčasná hodnota majetku manželov je 22 miliónov. Toto číslo sa ale môže líšiť. Digitalglobaltimes spomína, že majetok Roberta má hodnotu 30 miliónov eur. Okrem toho podľa portálu Technical-tips vlastnia jachtu, hotel, chatu v Alpách, penthouse v Monaku a autá za niekoľko stoviek tisíc eur.

Čo sa týka ich dcér, na oficiálnej stránke rodiny Geissenovcov je Davina označená za ambicióznu blogerku a Shania kreatívnu modelku, ktorá bola nedávno prijatá do úspešnej modelingovej agentúry. Aktuálne sa rodina snaží zožať úspech aj svojím podcastom.

Hlasné zvolanie „Róbert“ sa v najbližších dňoch nebude ozývať iba z televízií, ale možno ho začujete priamo v našich uliciach. Okrem spomínaného luxusného ubytovania v Pezinku majú v itinerári naplánovanú napríklad návštevu Banskej Štiavnice alebo Tatranskej Lomnice.

Uložiť článok

Najnovšie články