Foto: IG/richardrasi (screenshot), úprava: interez.sk

V statusoch sa nachádza fotografia, na ktorej originálnej verzii vidieť na uniforme vojaka ukrajinskú vlajku.

Viacerí ministri zo strany Hlas zdieľali na sociálnych sieťach výzvu k zajtrajším prezidentským voľbám. Jej súčasťou je upravená fotografia, na ktorej vidieť staršiu paniu, ako objíma vojaka s popisom: „Aby slovenskí synovia a vnuci neumierali vo vojne!“.

Ako upozorňuje Denník N, na pôvodnej fotografii, ktorú použili, je ukrajinský vojak. Tú je možné stiahnuť z fotobanky od spoločnosti Adobe. Avšak ministri z Hlasu ju zdieľali s odstránenou ukrajinskou vlajkou na uniforme vojaka. Status sa nachádza na facebooku ministerky Zuzany Dolinkovej, Denisy Sakovej, ministrov Richarda Rašiho a Petra Kmeca.

V komentároch pod statusom sa nachádzajú prevažne kritické názory, pod tým, ktorý zdieľala Dolinková, píše Rado, že: „Viete o tom, že šírenie poplašných správ je trestný čin?“, ďalej Zuzana napísala: „je nutné nahlásiť príspevok ako nepravdivý.“ Na statusy ministrov upozornila aj satirická stránka Zomri, pričom zdieľala aj pôvodnú verziu fotografie, na ktorej vidieť, kde presne došlo na uniforme vojaka k odstráneniu ukrajinskej vlajky.

Uložiť článok

Najnovšie články