Foto: Youtube/Youtube

Film Bohemian Rhapsody, ktorý sa nedávno objavil v kinách, vyvolal u divákov ošiaľ.

V hlavnej úlohe síce hviezdil Freddie Mercury, no neodmysliteľnou súčasťou je aj postava Mary Austinovej, jeho životnej lásky. Kto bola žena, ktorá stála po jeho boku po celý čas, v dobrom aj v zlom?

Zoznámenie

Freddie a Mary sa zoznámili v roku 1969. V tom čase boli obaja veľmi mladí. Mary mala 19 a Freddie 24 rokov. Mary nemala ľahký život, vyrastala v domácnosti, kde peňazí nikdy nebolo nazvyš a obaja jej rodičia boli nepočujúci. Aby rodine pomohla, v 15 odišla zo školy a začala pracovať. Keď sa stretli, Mary pracovala v módnom butiku a Freddie práve dokončil umeleckú školu.

Love of My Life

V tom čase o Queen ešte nikto nevedel, Mary a Freddie preto žili v malom byte v Londýne. Všetko sa zmenilo, keď sa v roku 1970 Queen preslávili a Freddie zbohatol. Zmenil životný štýl, obliekal sa výstredne a veľa experimentoval. S Mary po boku však nikto jeho sexuálnu orientáciu nespochybňoval. Mary mu bola skutočnou oporou a Freddie to dobre vedel. V roku 1973 jej venoval pieseň, ktorú dnes pozná hádam celý svet, volala sa Love of My Life.

Priznanie

Mary si obľúbila aj Freddieho rodina a jeho mama sa v jednom z rozhovorov pre médiá priznala, že by bola šťastná, keby sa vzali, žili normálnym životom a mali deti, ako bežný pár. V roku 2013 v jednom z rozhovorov Mary prezradila, ako raz na Vianoce dostala od Freddieho prsteň. Freddie jej daroval veľkú škatuľu a v nej bola ďalšia a ďalšia. Vo vnútri tej poslednej, najmenšej, bola škatuľka s prsteňom. Mary a Freddie sa však nikdy nezosobášili.

V roku 1976 došlo v ich vzťahu k zmene. Freddie sa priznal ku všetkým svojim avantúram a k tomu, že je bisexuál, na čo Mary odpovedala: „Nie, Freddie, nemyslím si, že si bisexuál. Myslím, že si gej.“ Freddie a Mary sa rozišli, no ostali si navzájom mimoriadne blízki. Mary dokonca ostala žiť v jeho blízkosti, v byte, ktorý jej kúpil Freddie, a často sa navštevovali.

Skutočný priateľ

Freddie tvrdil, že nikoho nemiloval tak, ako miloval Mary a aj keď sa oficiálne nezosobášili, považoval ju za svoju ženu. Tvrdil, že v sebe majú navzájom oporu, je jeho jediným skutočným priateľom a neexistuje nikto, kto by ju mohol nahradiť. Mary  mala neskôr dve deti s Piersom Cameronom. Krstným otcom prvého z nich bol práve Freddie, no toho druhého dieťaťa sa už spevák nedožil. Vzťah sa rozpadol a v roku 1998 sa Mary vydala opäť, za Nicka Holforda. Ani tento vzťah však nevydržal a po piatich rokoch sa dvojica rozviedla. Od Freddieho sa však nikdy nevzdialila a istý čas dokonca chodila s Queen na turné a pomáhala im ako sekretárka.

Po Freddieho smrti

Keď sa Freddie dozvedel zdrvujúcu správu o svojej chorobe, chcel si byť istý, že Mary bude po jeho smrti zabezpečená. Mary sa zaprisahala, že urobí všetko, čo je v jej silách, aby sa mohla o Freddieho čo najlepšie starať. Tvrdil, že jej dlží veľa za to, čím si po jeho boku musela prejsť. Po svojej smrti, v roku 1991, jej zveril väčšinu svojho majetku, vrátane 10 miliónov dolárov a paláca v Kensingtone.

Freddieho okolie jeho rozhodnutie chápalo, Mary tu pre neho bola skôr, ako sa Queen preslávili, bola s ním po celý ten čas a neopustila ho, ani keď zomieral na následky zákernej choroby. Keď Freddie zomrel, Mary na jeho počesť založila nadáciu s názvom Mercury Phoenix Trust a do dnešného dňa žije v paláci, ktorý jej daroval.

thevintagenews
Príbehy
0
Komentovať (0)