Foto: Vintag.es

PetraSus / / Série
Napriek tomu, že Freddie Mercury dlho držal svoju sexualitu a vzťahy v tajnosti, v súčasnosti je považovaný za ikonu medzi homosexuálmi.

Z autentických záberov, na ktorých je slávny spevák so svojim vtedajším priateľom Jimom Huttonom, sála intimita a odhaľuje pravú krásu ich lásky. Hutton bol kaderník a Mercury k nemu začal chodiť v 80. rokoch, počiatok ich vzťahu však nebol jednoduchý. Jim sa s Freddiem stretol dvakrát v rôznych kluboch, tieto stretnutia však možno označiť za neúspešné. Až keď sa stretli tretíkrát (dva roky po prvom rozhovore), Mercuryho vytrvalosť sa vyplatila a pár sa dal dokopy.

Jim sa o dva roky neskôr presťahoval k Mercurymu do Garden Lodge a ostal s ním až do jeho smrti v roku 1991. V čase, keď bolo Freddiemu diagnostikované ochorenie AIDS, navrhol Jimovi ukončenie vzťahu, ten to však rázne odmietol. „Ľúbim ťa, Freddie.“ Spomína Jim v dokumente na svoje vlastné slová. „Nikam neodídem.“ A skutočne ostal. Hutton sa o lásku svojho života staral a bol pri umelcovi až do jeho posledného dychu.

Pozri aj: Najnebezpečnejšou na svete je Slonia noha. Nie tá zvieracia, ale tá, ktorá po výbuchu ostala v jadrovej elektrárni v Černobyle

vintag.es
Komentovať (0)