foto: MovieStillsDB

Tvorcom filmu Bohemian Rhapsody patrí naozaj jedna veľká pocta.

Od premiéry Bohemian Rhapsody sa film dostal okamžite na prvé priečky v rebríčkoch hodnotenia a diváci po celom svete si ho zamilovali. V záverečnej scéne sa tvorcom dokonale podarilo napodobniť vystúpenie z Live Aid, do úplných detailov. 

Rami Malek sa snažil stvárniť Freddieho Mercuriho čo najpresnejšie a najuveriteľnejšie. Svedčí o tom napríklad aj zubná protéza, ktorú musel nosiť počas celého nakrúcania. Tvorcovia sa však snímok pokúsili doviesť do dokonalosti a ukázať fanúšikom vystúpenie z nezabudnuteľného koncertu Live Aid. A podarilo sa im to naozaj do precíznych detailov.

Koncert Live Aid sa konal 13. júla 1985 s cieľom získať finančné prostriedky na pomoc postihnutým hladomorom v Etiópii. Považuje sa za jeden z najväčších takéhoto druhu, a preto na ňom nesmela chýbať ani skupina Queen, ktorá v tom období žala úspechy. Atmosféru legendárneho koncertu sa tvorcovia Bohemian Rhapsody rozhodli vo svojom snímku autenticky zachytiť a zaklincovať tak svoje dielo nezabudnuteľným koncom.

Nebolo to však jednoduché. Rami Malek priznal, že vystúpenie skupiny Queen na Live Aid pred natáčaním videl viac ako 1500- krát. Podarilo sa im tak vytvoriť geniálne napodobnenie koncertu záber za záberom. Každé Mercuryho gesto ruky, kroky, pohyby hlavy a dokonca sa aj výraz tváre, sa Malekovi podarilo dokonale zachytiť.

foto: 20th Century Fox

Kópia je od originálu na nerozoznanie

„Tvorcom sa doslova podarilo vytvoriť najväčšiu live show, a vďaka tomu ju môžeme zažiť znovu.“ Na Twitteri sa objavilo množstvo obdivných príspevkov smerovaných k filmovému štábu alebo k samotnému Rami Malekovi. „Bol som zmätený, ktorá verzia je originál a ktorá kópia.“ 

„Je skutočne pôsobivé, ako sa im podarilo všetko presne zachytiť.“ Okrem dokonalého hereckého výkonu Ramiho v hlavnej úlohe, ktorému sa podarilo neuveriteľne napodobniť každé gesto za gestom, nechýbali ani pôsobivé detaily. Napríklad poháre od Pepsi alebo piva položené na klavíry. Ak si pozriete záznam z koncertu Live Aid, môžete si všimnúť, že nechýbajú ani precízne zábery kamery.

foto: 20th Century Fox

Rami Malek si za svoj herecký výkon zaslúži naozaj obdiv. Pracoval totiž dlhý čas na tom, aby bol každý detail čo najuveriteľnejší a fanúšikovia si tak mohli vychutnať geniálnu filmovú poctu Freddieho Mercurymu plnými dúškami. Jediné, čo mu je však vyčítané, je jeho akcent.

Pôvodne sa mal v úlohe frontmana Queen predstaviť herec Sacha Baron Cohen, no kvôli nezhodám pri niektorých scénach, nakoniec z natáčania odstúpil. Ako sa nakoniec ukázalo, bolo to dobré rozhodnutie a teraz si môžeme vychutnať naozaj kvalitný filmársky počin.

Pre porovnanie si pozrite záznam z vystúpenia skupiny Queen na koncerte Live Aid

ladbible.com

Najnovšie články