Foto: Youtube (ViralHog)

Toto desivé video vám ukáže obrovské roje kobyliek v Ruskom Dagestane. Ničia úrodu a predstavujú obrovskú hrozbu.

Kobylky sú veľkým problémom pre farmárov. V priebehu veľmi krátkeho času dokážu vyplieniť celoročnú úrodu. Vrásky na čele už nerobia len farmárom, ale aj vodičom. Obrovské roje sa nachádzajú úplne všade a pôsobia naozaj desivo. Globálne otepľovanie a zvýšené teploty v tomto období spôsobujú, že kobylky sú premnožené a zlučujú sa do gigantických rojov. Bohužiaľ tento prípad je čoraz častejší a kobylky v najjužnejšej republike ruskej federácie robia poriadny neporiadok.

Táto situácia vyzerá, ako by bola vystrihnutá z biblie. Žaby nám zatiaľ na hlavy nepršia, takže dáždniky pokojne nechajte doma, no pokiaľ sa v blízkej dobe chystáte na juh Ruska, mali by ste rátať s tým, že sa nevyhnete hodinám strávených umývaním vášho vozidla.

Kobylky zvyčajne lietajú osamote, no súčasné prostredie im umožňuje skvelé podmienky na život a schádzajú sa vo veľkých skupinách. Produkujú veľké množstvo sérotonínu, vďaka čomu sú silnejšie a rýchlejšie. Zároveň ich tento derivát priťahuje čoraz viac k sebe a tak neohrdnú ani častým párením. Takéto roje môžu obsahovať až 80 miliónov kobyliek na kilometer štvorcový a dokážu skonzumovať až 200 kilogramov plodín denne. V Dagestane bola vyhlásený stav núdze, výskumníci sa neustále pokúšajú kobylky zastaviť, no ich pokusy sú márne. Farmári sú tak nútení používať čoraz viac pesticídov a len slepo dúfať v lepšie časy.

Pozri aj: Najväčšia ekologická katastrofa histórie? Podľa najnovšej štúdie vznikla Sahara kvôli negatívnemu vplyvu človeka

iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)