Foto: MovieStillsDB

Drzí ľudia vedia naozaj znepríjemniť deň.

Z času na čas sa každému „pošťastí“ stretnúť drzého človeka, ktorý dokáže svojím správaním pokaziť celý deň. Podľa odborníčky ale nemá zmysel hádať sa. Použite radšej jednoduchú 3-krokovú metódu.

Ovládnite svoje inštinkty

Terapeutka vyzradila, ako sa vysporiadať s drzými ľuďmi tak, že oľutujú, že sa vám vôbec prihovorili. Ako píše Mail Online, kanadská odborníčka na vzťahy Kimberley Moffit sa prostredníctvom TikToku podelila o niekoľko zaujímavých trikov. Podľa nej sa hodia najmä v prípade, ak je niekto drzý bez toho, aby si to čo i len trochu uvedomoval.

Dodáva, že svoj život zasvätila štúdiu toho, ako sa ľudia správajú. Je si istá, že vďaka tomuto triku ktokoľvek drzý odkráča s chvostom stiahnutým medzi nohami. Základom je podľa nej ignorovať inštinkt, ktorému sa hovorí flight or flight, teda únik alebo útok. Vždy, keď sa ocitneme v ohrození, nás tento inštinkt nakopne k tomu, aby sme sa buď so situáciou „pobili“, alebo vzali nohy na plecia a dali sa na útek.

Foto: pexels

Ak sa ocitnete zoči-voči drzej osobe, dostaviť sa môžu aj fyzické prejavy. Začnú sa vám potiť dlane, zreničky sa rozšíria a srdce vám bije ako o preteky. Podľa odborníčky je ale dôležité nenechať sa ovládnuť inštinktívnymi reakciami a radšej sa zhlboka nadýchnuť. Väčšina drzých ľudí nečaká, že zareagujete absolútnym pokojom.

Využite metódu Toma Cruisea

Druhým krokom je spoľahnúť sa na metódu, na ktorú prisahá aj herec Tom Cruise. Použil ju po tom, čo ho na červenom koberci niekto nečakane postriekal vodou. Opýtal sa človeka, či je všetko v poriadku a prečo sa správa nepríjemne a nastriekal mu do tváre vodu, keď sa k nemu snaží byť milý.

Foto: pexels

Kladenie takýchto otázok poukáže na nevhodnosť drzého správania a na to, aké je v skutočnosti smiešne. V tomto bode interakcie by mal drzý človek začať pociťovať hanbu.

Tretím krokom je podľa terapeutky zamerať sa na reč tela. Stojte rovno, mierne sa od drzého človeka odkloňte a majte dlane otvorené. Tým ukážete svoju dominanciu a pripravíte človeka o želaný nával dopamínu. Ak sa totiž niekto správa drzo, zvyčajne dúfa, že z vašej reakcie bude môcť čerpať potešenie. Ak sa po tomto všetkom jednoducho otočíte a odídete, úplne tým drzáňom vezmete vietor z plachiet a pripravíte ich o akýkoľvek pocit uspokojenia.

Najnovšie články