Foto: Instagram.com

katka / / News
Pri pohľade na túto ženu by ste ťažko správne odhadli, koľko má v skutočnosti rokov. Vďačí za to jednoduchému zvyku.

Väčšina ľudí si život bez cukru vie predstaviť len veľmi ťažko. Okrem toho, že veľké množstvo sa ho nachádza v strave a nápojoch, mnohí z nás si ho dopĺňajú aj vo forme čokolády, koláčov alebo cukríkov. Kvôli tejto závislosti je pre mnohých ľahšie vzdať sa cigariet alebo alkoholu než prísť o túto sladkú odmenu.

O tom, že život bez cukru je kľúčom k zdraviu, hovorilo už mnoho ľudí. Niektorí to skúsili na vlastnej koži a presvedčili sa, že po prvých ťažkých dňoch im bolo zrazu lepšie a cítili sa zdravšie. Táto 70-ročná žena z austrálskeho Perthu je dôkazom, že to aj za prvotné ťažkosti rozhodne stojí.

Možno je to cesta k večnej mladosti, možno nie, no pohľad na Carolyn Hartz tomu určite nasvedčuje. Pred 28-rokmi zo svojho života úplne vysadila cukor a to sa ukázalo ako správny krok. Vrásky a choroby ju z diaľky obchádzajú a dôchodcovský vek by jej tipoval len málokto.

Kedysi bola závislá na sladkostiach a čokoláde, no po tom, čo drasticky zmenila svoju životosprávu, jej roky začali akoby ubúdať. Matka troch detí a podnikateľka v jednom tvrdí, že za to vďačí xylitolu – prírodnému brezovému cukru.

Veľa žien po päťdesiatke si myslí, že nie je možné ostať vo forme. Je pravda, že metabolizmus sa spomaľuje, no to znamená, že by sme mali jesť zdravšie a viac sa hýbať. Je dôležité kontrolovať koľko čoho zjeme,“ tvrdí Carolyn.

Amazing author #sugarfreebaking #carolynhartz

A post shared by Suzi Taylor (@suzitaylorofficial) on

Когда ты 28 лет не ела сахар, и вот тебе стукнуло 70…? #carolynhartz

A post shared by Оксана | Дневник фрилансера (@gooxana) on

Podľa nej je podstatný aj kvalitný 8-hodinový spánok a meditácia. Kvôli nej dokonca vstáva každé ráno o pol hodiny skôr, no vypláca sa jej to – počas práce je pokojnejšia a intuitívnejšia. „Meditovať som začala až keď som mala 65 rokov, teda nikdy nie je neskoro.

Pozri aj: Takmer 50-ročná mama vyzerá tak mlado, že si ju mýlia s priateľkou jej syna. Teraz prezradila svoje tajomstvo

viralthread.com
0
Komentovať (0)