thehollywoodgossip.com

Ak ste aj vy mali tú česť vidieť Breaking Bad, alias Perníkového tatka, iste sa zhodneme, že je to jeden z najlepších seriálových počinov vôbec.

Nedá sa však poprieť, že začať zase pozerať tento seriál od začiatku už nie je až taká zábava, ako to bolo po prvýkrát. Seriál tvorí dohromady 62 hodinových epizód a presne toľko času by ste si museli vyhradiť, ak by ste chceli vidieť toto pomaly vyvíjajúce sa dielo znova. Možno aj vy ste si pomysleli: Keby tak existoval spôsob, ako to vidieť celé znova na jedno posedenie…

Našťastie, pre všetkých milovníkov Walta a Jesseho je na svete dobrá správa! Niekto sa rozhodol, že všetkých 62 epizód seriálu pretvorí do jedného 127 minútového filmu. Jeden z autorov tejto skvelej myšlienky sa vyjadril takto: „Po dvoch rokoch nocí bez spánku a nekonečných hodín editovania, prinášame vám odpoveď na vašu žiadosť. Ide o projekt, ktorý sa stal úplnou vášňou. Nie je to fanúšikovský počin, ktorého cieľom by bolo vzdať seriálu poctu, je to skôr uchopenie základného konceptu a prepožičanie niečomu novému, v tomto prípade celovečernému filmu. Je to alternatíva k pôvodnej verzii Breaking Bad, na ktorú treba hľadieť z iného uhla pohľadu.“

Treba uznať, že je to skvelá myšlienka. Pri pomyslení, ako Breaking Bad naštartovalo kariéru Bryana Cranstona, herca, ktorý sa zmocnil role hlavnej postavy Waltera Whitea, aj on má určite radosť z takéhoto nečakaného prekvapenia.

pinterest.com

Odkedy získal úlohu v Breaking Bas, Cranston ako keby bol posledných niekoľko rokov úplne všade. Nedávno dokonca publikoval aj svoju monografiu s názvom A Life in Parts, v ktorej spomína, ako bol vyšetrovaný za vraždu či ako prišiel o panictvo s prostitútkou.

Ešte keď bol mladší, rodina mu dala prezývku „Sneaky Pete“ (Ľstivý Pete), pretože mal sklony hľadať si pri prebíjaní sa životom rôzne skratky. Toto všetko priznal počas svojho ďakovného príhovoru v roku 2014, keď vyhral ocenenie za úlohu najlepšieho herca v hlavnej role v dramatickom seriáli na Emmy. Napriek svojim sklonom hľadať vždy tú najľahšiu cestu k víťazstvu zistil, že herectvo je jediná vec, ktorú dokáže robiť so skutočnou vášňou. To zasialo semienko, ktoré odvtedy neustále rastie.

Cranston vyrastal v Californii v Hollywoode a nemal vôbec ľahké detstvo. Uznáva, že jeho rodičia jednoducho nemali dostatočnú kapacitu na to, aby boli rodičmi. Jeho mama bola herečka v rádiu, jeho otec sa taktiež živil ako herec a zároveň si privyrábal ako amatérsky boxer. Ani v jednej oblasti však nebol príliš úspešný. Keďže jeho otec nedostával dostatok hereckých rolí, nebol schopný svoju rodinu zabezpečiť a opustil ju, keď mal Bryan jedenásť rokov. Trvalo ďalších jedenásť rokov, kým sa Bryan s otcom znovu stretol, a to tak, že ho s bratovou pomocou vystopoval. Ostali v kontakte až do jeho smrti.

Tesne predtým, ako sa Cranston a jeho brat vydali na cestu a pátrali po rodine, Bryan dokončil školu. Naskočili na motorky a opustili Californiu v nádeji, že precestujú kus sveta. Nanešťastie, kým sa dostali do Texasu, nemali už žiadne peniaze. Rozhodli sa preto, že vezmú akúkoľvek prácu, aká sa ponúkne, hoci aj prevádzkovanie herných stánkov na karnevale.

Počas tohto „tripu“ v sedemdesiatych rokoch bol Cranston vyšetrovaný za vraždu. On a jeho brat istý čas pracovali v polynézskej reštaurácii Hawaiian Inn a nevychádzali práve najlepšie so šéfkuchárom menom Peter Wong. Často s kolegami vtipkovali, že ho zabijú. A osud to zariadil tak, že opúšťali mesto práve v čase, keď sa Wong našiel mŕtvy. Samozrejme nebol vinný, avšak kvôli časovej osi a okolnostiam ho polícia podozrievala.

Na ďalších cestách prvýkrát okúsil herectvo. Vystupoval v miestnych divadlách. Nanešťastie však, keďže obaja jeho rodičia boli herci, Bryanovej matke sa jeho nový koníček nepáčil. Bryan dal na matkine rady a na niekoľko rokov od herectva upustil. Živil sa tým, že vykonával svadobné obrady za 150 dolárov.

Predtým, než opäť objavil čaro herectva, ukázal sa v niekoľkých reklamách a zahral si zopár menších úloh a venoval sa dabingu. Najznámejším počinom z týchto čias je zrejme úloha z roku 1993, kedy sa objavil v diele Mighty Morphin Power Rangers. Údajne bol natoľko dobrý, že sa v zákulisí šepkalo o premenovaní Blue Power Ranger na Billy Cranston. Medzi rokmi 1993 a 1998 sa objavoval v menších úlohách, ako napríklad v Sabríne, mladej čarodejnici, ale zahral si aj v piatich epizódach Seinfeldu.

cinemainterativo.net

V roku 1998 nastal zlom, keď dostal úlohu vo filme Zachráňte vojaka Ryana. Jednu zo svojich životných úloh si zahral aj v sitcome s názvom Malcolm in the Middle. Hral úlohu Hala, otca hlavnej postavy. Cranston bol súčasťou štábu až do roku 2006, keď sitcom skončil a bol nominovaný na niekoľko ocenení. Istá konšpiračná teória hovorí, že Walter White začal nový život ako Hal. Samozrejme, táto teória z mnohých dôvodov nesedí.

Po skončení sitcomu hosťoval v niekoľkých sitcomoch a seriáloch, avšak v roku 2008 nastal v Cranstonovej kariére zlom. Vince Gilligan, ktorý pracoval aj na známych The X Files, Bryana obsadil do úlohy Waltera Whitea v Perníkovom tatkovi. Išlo o úlohu učiteľa chémie, ktorý začal vyrábať metamfetamín po tom, ako mu bola diagnostikovaná rakovina. Hovorí sa, že medzi rokmi 2008 až 2011 Cranston premenil herectvo na umenie, keď nás všetkých donútil milovať Wlatera Whitea a zároveň nenávidieť Heisenberga. Ani po finálnej piatej sérii si nikto nebol istý, či hlavú postavu milovať alebo nenávidieť.

rollingstone.com

Po tom, čo sa Walter a jeho manželka Skylar rozvedú, Walter sa ju zakaždú cenu snaží získať späť a v jednej pamätnej scéne prinesie domov obrovskú pizzu z donášky. Po tom, čo ho odmietne, v zlosti pizzu odhodí a tá pristane na streche. Čo myslíte, koľko záberov bolo treba, aby scéna takto perfektne vyšla? Len jeden jediný. Za úlohu Wlatera Whitea získal Cranston mnoho nominácií a ocenení. Aby spolu s Aaronom Paulom, ktorý hral Jesseho, ukázali, ako veľmi túto show milovali a ako veľa im dala, obaja si nechali vytetovať rovnaké tetovanie, ktoré im to všetko majú pripomínať.

frackmagazine.com

Od skončenia Breaking Bad hral Cranston v niekoľkých filmoch a seriáloch. Momentálne spolupracuje s tvorcami na dielach ako Godzilla, Kung Fu Panda 3 a The Infiltrator. Tento chlap je žijúca legenda.

Pozri aj: 8 naozaj čudných vecí, ktoré vo filme Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly, každý ignoroval

interez.sk (Petra Sušaninová), theladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)