grunge.com

Séria Pirátov z Karibiku patrí medzi tie najúspešnejšie a najobľúbenejšie filmy. Aj napriek tomu sa však vo filmoch nachádza veľa situácii, nad ktorými treba niekedy pokrútiť hlavou.

Filmová séria Piráti z Karibiku si získala srdcia mnohých ľudí po celom svete. Dokázala zaujať malých ale aj veľkých. Pirátsky príbeh o kapitánovi menom Jack Sparrow, s Johnnym Deppom v hlavnej úlohe, sa stal aj napriek prvotným obavám jedným z najnavštevovanejších filmov. Disneymu sa tak podarilo vyprodukovať ďalší skvelý film. Aj napriek tomu sa vo filme vyskytuje niekoľko čudných vecí, ktoré každý divák jednoducho ignoroval, no stoja za spomenutie.

Aké sú šance?

Jadrom príbehu je posádka Čiernej perly útočiaca na Port Royal presne v rovnakom čase, v akom Jack Sparrow náhodou príde do mesta. To by bolo ešte celkom vierohodné, vzhľadom na to, že obaja by mohli ísť rovnakým smerom. Ale aké sú šance, že by sa Jack len tak z čistej náhody zjavil na tom správnom mieste, aby zachránil mladú dámu, ktorá ukradla medailón už pred viac ako dekádou, a tak sa sám dostal priamo do centra diania? Áno, filmy (najmä tie, ktoré sú určené detskému divákovi), sú často založené na zhode okolností, lenže táto je naozaj veľmi veľká.

grunge.com

Prečo sa Elizabeth nikdy nespýtala Willa na medailón?

Will vyrastal očividne v nevedomí o tom, že jeho otec bol pirát. Hlavne pre to, že keď bol zachránený, Elizabeth mu vzala  pirátsky medailón. O pár rokov neskôr, obaja napokon žijú v rovnakom meste a majú medzi sebou najskôr priateľský vzťah, tak prečo sa ho ani raz nespýtala na medailón? Taktiež mu ho nikdy nevrátila, aj keď mu ho technicky ukradla. Áno, robila to kvôli tomu, aby vojakom ani nenapadlo, že bol pirátom, ale aj tak.

grunge.com

Je tu pár chladnokrvných vrážd, aj keď ide o Disney film

Vo väčšine prípadov je film Prekliatie Čiernej perly mierne desivý, trochu strašidelný námorný príbeh, ktorý by v žiadnom prípade nemal spôsobovať deťom nočné mory. Ale ak sa pozriete bližšie, počas filmu sa stane niekoľko naozaj chladnokrvných vrážd. Napríklad, keď sú piráti na ceste k Elizabeth a jej komorník otvorí dvere a piráti strieľajú a strieľajú, až kým nemajú prázdny zásobník a muž nie je mŕtvy. A takýchto zastrelení sa počas filmu stane viac. Mnohých divákoch to trochu pobúrilo, vzhľadom na to, že film je od Disneyho a mal byť určeným deťom.

grunge.com

Prečo neboli Will a Elizabeth prekliati?

Kliatba vo filme hovorí o tom, že každý, kto ukradne niečo z Aztéckeho zlata, bude samozrejme prekliaty. Tak prečo nie sú prekliati aj Will s Elizabeth, keď mali pri sebe medailón po celé tie roky? Aj medailón je predsa kúsok zlata z tej pokladnice. Niektorí fanúšikovia si to vysvetlili tak, že Will a Elizabeth neukradli tento medailón ako prví, ale prišli k nemu akoby z druhej ruky. Hoci táto teória dáva celkom zmysel, aj tak je tak trochu v rozpore s hlavnou myšlienkou prekliatia.

grunge.com

Prečo nemohli pracovať spolu?

Kapitán Barbossa zaútočí na Port Royal akonáhle piráti zistia, že posledný chýbajúci kúsok z pokladu sa nachádza práve tu. Prečo sa ale namiesto útoku na mesto nepokúšali uzavrieť prímerie? Dokonca aj neskôr, keď sa dozvie, že bude potrebovať Willovu krv na zrušenie kliatby. Mohli sa nejako dohodnúť, pretože koniec koncov, všetci mali rovnaký cieľ. Ale áno chápeme, potom by z toho nemohol byť taký napínavý film.

grunge.com

Ako Will a Jack udržali kanoe pod vodou?

Pravdepodobne najkontroverznejšia časť filmu, ktorá nedala spať naozaj mnohým, od obyčajných fanúšikov, až po vedcov a špecialistov. Dnes už teda samozrejme vieme, že také niečo nie je možné. Veda aj rôzne pokusy tvrdia, že neexistuje žiadny spôsob, ako by mohli dvaja ľudia len tak udržať plávajúce kanoe na dne oceánu, bez toho, aby sa neutopili.

grunge.com

Ako sa Willovi podarilo prežiť výbuch na lodi Interceptor?

Will uviazne pod palubou potápajúcej sa lode, a o pár minút na to táto loď vybuchne. Vyzerá to, že Will je určite mŕtvy, no potom nejako prepláva takmer 90 metrov v priebehu niekoľkých minút a je úplne v poriadku. Ale ako sa mu podarilo prežiť výbuch? Chaos, ktorý nastane a spodný prúd, ktorý by sa vytvoril pri potápajúcej sa lodi, by ho určite vtiahol pod hladinu.

grunge.com

Prečo nechať Jacka zas na tom istom ostrove?

Plán kapitána Barbossu je nechať Jacka na opustenom ostrove. Na presne tom istom ostrove, z ktorého už raz utiekol. Barbossa má v rukách jasný dôkaz, že Jack sa z tohto ostrova dostať dokáže, tak prečo si myslí, že je spoľahlivé ho tam znova nechať? Mohol ho vysadiť na inom ostrove, alebo skúsiť niečo iné. Prečo si proste Barbossa myslel, že ak už raz utiekol, tak to neurobí znova?

grunge.com

Pozri aj: 10 životopisných filmov o skutočných génioch, ktoré vám predstavia inteligenciu v reálnych farbách

interez.sk (Alexandra Geletová), grunge.com
Príbehy
0
Komentovať (0)