Foto: reddit.com

Ako nahneváte čo najväčšie množstvo ľudí? Vytvoríte ofenzívnu mapu.

Niektorí ľudia urobia všetko pre to, aby naštvali tých druhých. A ak sa im podarí zasiahnuť čo najväčšie spektrum ľudí, tým lepšie. Jednou z možností je tak staviť na stereotypy jednotlivých krajín. A práve to urobil aj užívateľ Redditu Ghastly42, ktorý vytvoril mapu sveta, ktorou naštve azda každého. A zjavne mu to vyšlo, veď presvedčte sa sami. 

USA sú zobrazené s horiacimi dvojičkami, Čína je označená japonskou bojovou vlajkou, India rozložením kravy pri jej búraní, či Severná Kórea je zobrazená s tvárou amerického prezidenta Donalda Trumpa. A takto by sme mohli pokračovať. Zraky nás ale všetkých smerujú najmä na Európu.

Pri pohľade na našich severných susedov vidíte postavičku v poľských farbách ako strieľa do postavičky s so symbolom Izraela. Rakúsko je označené symbolom jadrovej energie, ktorej je táto krajina dlhodobý odporcom.

Názov Českej republiky je zmenený na Czechia. Naše oči sa však upierajú na Slovensko. Tam nájdeme samozrejme výmenu so Slovinskom, s ktorým si nás vo svete stále mýlia. Rovnaké je to aj pri Slovinsku, ktoré je nahradené slovenskou vlajkou.

A map to trigger every country


Možno aj vás zarazilo netradičné označenie Slovinska, kde sa namiesto tradičného znaku s pohorím Triglav, nachádza historický symbol Kraňska, čo je územie v okolí hlavného mesta Ľubľana.

Ak si chcete pozrieť mapu v plnom rozlíšení, kliknite sem.

Pozri aj: Týmto sa „previnili“ Slováci, Česi či iné národy. Takto americký Google dopĺňa odpoveď na otázku „Prečo to urobili?“

indy100.com

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články