Foto: Facebook.com/Jennifer Salfen-Tracy

Žiaden rodič nechce svoje dieťa vidieť trpieť.

Žiaľ, nie vždy dokážeme ovplyvniť, ako sa dieťa zachová a aké následky bude mať jeho správanie. Príkladom je užívanie návykových látok, ktoré sa spája najmä s nižšími sociálnymi vrstvami. Pravdou však je, že závislosti môže prepadnúť ktokoľvek, bez ohľadu na pôvod, vek či rod.

Z mladého muža ostala len troska

Príkladom je mladík menom Cody Bishop, o ktorého príbehu nedávno písal aj portál Bored Panda. Jeho mama, Jennifer Salfen- Tracy sa totiž rozhodla, že sa podelí o srdcervúce fotografie svojho najstaršieho syna. Fotografie pred a po boli zhotovené s rozdielom len 7 mesiacov, no zdá sa, akoby bol na nich celkom iný človek.

Z mladého a usmiateho muža plného sily ostala vycivená troska závislá od metamfetamínu a heroínu a odkázaná na život na ulici v Las Vegas. Cieľom mladíkovej mamy Jennifer nebolo vyvolať ľútosť a súcit, ale poukázať na to, ako drogy dokážu zničiť nielen jedného človeka, ale celé rodiny.

Aj keď sa rodina o Codyho bojí, nevideli ho a ani o ňom nepočuli už celé týždne. Neznamená to však, že sa o neho nestarajú, ba práve naopak. Vo svojom príspevku na Facebooku Jennifer píše, že podeliť sa o bolesť so svetom nie je vôbec jednoduché. Drogová závislosť je temným tajomstvom mnohých rodín, nejedna sa však bojí nahlas prehovoriť.

Závislosť si nevyberá

Jennifer hovorí, že je ťažké počuť, ako sa niekomu zle darí, no ešte ťažšie je nepočuť nič a nevedieť, či je milovaný človek ešte vôbec nažive. Je ťažké pochopiť, že niekto, kto má rodinu a blízkych, ktorí ho majú radi, sa vydá práve touto cestou. Codyho mama dúfa, že jej syn si uvedomí, že toto nie je ten správny životný štýl, a že si uvedomí, že stále sa môže na svojich blízkych obrátiť a požiadať ich o pomoc. Cody totiž už predtým absolvoval odvykacie liečenie a vytvoril si kruh priateľov a známych, ktorí ho podporujú aj v tých najťažších časoch. Žiaľ, v tomto prípade to nepomohlo a Cody uprednostnil drogy.

Jennifer dodáva, že toto ani zďaleka nie je problém jednej rodiny, takmer každý z nás pozná niekoho, kto je závislý od návykových látok alebo od alkoholu. Ani Slovensko na tom nie je inak a Správa o drogách z roku 2017 uvádza, že drogy užívajú nielen dospelí, ale aj mladí už od 15 rokov. Najčastejšie konzumujú alkohol, marihuanu, MDMA, amfetamíny, heroín či kokaín.

Bored Panda, Emcdda
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )