foto: MoviestillsDB

Zaujímavo spracovaný, vizuálne podmanivý a s pútavým soundtrackom. Talianska dráma Baby poteší každého milovníka seriálov, nakrútených originálnym moderným štýlom.

Taliansky seriál z dielne Netflixu na pozadí skutočných udalostí ukazuje, aké jednoduché je skĺznuť na zlé chodníčky. Inšpiráciou k charakterom dvojice hlavných hrdiniek sa stal prípad maloletých dievčat, ktorý pobúril celé Taliansko. Bohatá klientela ich zneužívala a platila za ich sexuálne služby, oni s tým nemohli a nedokázali prestať. 

V roku 2013 šokoval Taliansko kontroverzný prípad, ktorý odhalil prostitúciu maloletých dievčat. Ako informuje The Daily Beast, školáčky si takýmto spôsobom mali zarábať na luxusné oblečenie, najnovšie smartfóny alebo bežné výdavky. Ich klientmi boli bankári, zamestnanci OSN či dokonca manžel vnučky Benita Mussoliniho. Keď sa prípad dostal do médií, zaskočil celú krajinu. Téma detskej prostitúcie totiž zostáva tabu, napriek tomu, že je krutou realitou.

Seriál Baby Foto: MovieStillsDB

Vyšetrovateľom sa podarilo vypátrať najmenej desať mladistvých dievčat. 14- a 16-ročné z nich otvorene priznali, že sa k tejto ponuke dostali priamo na internetovom vyhľadávači. Zašlo to až tak ďaleko, že už nedokázali prestať. Mladšie z dievčat bolo do detskej prostitúcie nútené svojou mamou, ktorá sa po odchode manžela nedokázala o dcéru a domácnosť postarať iným spôsobom.

Pod psychickým nátlakom vlastnej mamy

Z telefonickej konverzácie medzi matkou s dcérou, ktorú získala polícia pri vyšetrovaní, je jasné, že dievča nespávalo s mužmi pre peniaze dobrovoľne, ale bolo vydierané priamo svojou mamou. Mama sa jej pýta, prečo nepracuje. Dievča tvrdí, že nemôže, pretože sa necíti dobre. Mama ďalej nalieha, že potrebujú peniaze na prežitie a dievča napokon súhlasí. Avšak iba po škole. Mame však ani to nestačí a chce, aby dcéra “zarobila” ešte viac. Dcéra sa však namiesto toho chcela venovať škole a kvôli prostitúcii nemala čas na učenie a úlohy. Mama jej teda navrhla, aby školu obmedzila a naznačila, aby s ňou nadobro skončila.

Seriál Baby Foto: MovieStillsDB

Peniaze za sex ako droga

Cena za sexuálne služby mladistvých dievčat začínala na 3-tisíc eurách a za spoločne strávený víkend sa mohla vyšplhať ešte vyššie. Časť z nej išla pasákovi a zvyšok si dievčatá mohli nechať. Napriek tomu, že prostitúcia v Taliansku nie je zakázaná, nelegálna je, ak využíva dievčatá mladšie ako 18 rokov. Staršie z dievčat sa z tohoto kolobehu nedokázalo dostať, pretože sa stalo závislé na ľahko zarobených peniazoch. A to aj napriek tomu, že pochádzalo z dobre situovanej rodiny.

Dievčatá sa po odhalení šokujúceho prípadu dostali pod odborný dohľad, ktorý im mal pomôcť prekonať závislosť a traumy, a pomôcť vrátiť sa do normálneho života. Charaktery ústrednej dvojice študentiek Chiary a Ludovici seriálu Baby sú inšpirované prípadom týchto dvoch dievčat.

Seriál Baby Foto: MovieStillsDB

Taliansky seriál od Netflixu v hlavnej úlohe ukazuje dvojicu tínedžeriek, ktoré sa pod vplyvom svojho okolia a okolností dostávajú do temného podsvetia, o ktorom ani ich rodičia ani spolužiaci netušia, že existuje. Nenechajte sa oklamať zasadením do prostredia strednej školy. Herečky Benedetta Porcaroli a Alice Pegani v hlavnej úlohe predvádzajú prirodzené a autentické herecké výkony, ktoré dotvára hypnotická hudba a strih, vďaka čomu budete mať neraz pocit, že sledujete hudobný videoklip. Seriál pôsobí ešte originálnejšie tým, že je nakrútený v pôvodnom talianskom jazyku a v prostredí Ríma, na ktorý možno nie je bežný divák pri seriálovej tvorbe zvyknutý.

Talianska dráma si za svoje dve série vyslúžila hodnotenie na ČSFD 75 % a IMDb 6,8 bodov z 10. Na tretiu sériu sa fanúšikovia môžu tešiť už v druhej polovici tohto roka.

Zaujal vás náš výber? Inšpirujte sa ďalšími titulmi:
Tip na film | Tip na seriál
Netflix, thedailybeast.com, refinery29.com
1
Uložiť článok
Komentovať