Herec David Thewlis ako profesor Lupin vo filme Harry Potter a väzeň z Azkabanu. Foto: MovieStillsDB

Táto teória sa zakladá na mladosti konkrétnych postáv.

Fanúšikovia Harryho Pottera prišli so šokujúcou teóriou, podľa ktorej sú dve dôležité mužské postavy v sérii prepojené mileneckým vzťahom. 

Nedávna fanúšikovská fikcia na tému Harryho Pottera sa stala slávnou najmä vďaka veľkému úspechu na platforme TikTok. Oddaní priaznivci čarodejníckeho sveta sa totiž začali zaoberať možnosťou, že v dielach o Harrym Potterovi je ukrytý vzťah medzi dvoma obľúbenými postavami.

Foto: moviestillsdb

Túto predstavu spustilo to, že vo vymyslenom diele o živote postáv z Harryho Pottera sa podľa autora objavil milenecký vzťah dvoch dôležitých mužských postáv, informuje Unilad.

Teória sa venuje najmä tejto štvorici

Epos s názvom All The Young Dudes, ktorý sa zameriava na aktivity štyroch študentov a následných dospelých postáv vo filmovej i knižnej sérii – Jamesa Pottera, Remusa Lupina, Petra Pettigrewa a Siriusa Blacka. V dokumente sa hovorí hlavne o ich spoločnom čase strávenom na čarodejníckej škole Rokfort, ale aj o voľnočasových aktivitách.

Sága, ktorú napísal anonymný používateľ pod pseudonymom MsKingBean89, sleduje dobrodružstvá tejto skupiny očami Lupina ešte od detstva až po skutočné udalosti zo série Harry Potter, vrátane smrti Siriusa v piatej časti s názvom Fénixov rád.

Herec David Thewlis ako profesor Lupin vo filme Harry Potter a väzeň z Azkabanu. Foto: MovieStillsDB

Fanúšikov tejto vymyslenej série o minulosti postáv fascinuje najmä vzťah medzi Lupinom a Siriusom, ktorí v dokumente All The Young Dudes predstavujú homosexuálny pár. Aj keď v pôvodnej sérii nie je o ich možnom vzťahu, teda okrem kamarátstva z minulosti, žiadna zmienka.

Podľa eposu o mladosti štyroch chlapcov je však homosexuálny vzťahu Lupina a Siriusa prepojený aj na niektoré vybrané momenty zo série od J. K. Rowlingovej.

Snaha o zapojeni LGBTQ+ postáv prebehla už skôr

V pôvodnej sérii Harryho Pottera nie sú žiadne LGBTQ+ postavy a ani sa o nich nehovorilo. Táto predstava, že by sa ich mládežnícky románik mohol posunúť až do knižných a filmových scén, vyvolala pozitívne ohlasy najmä u LGBTQ+ skupiny.

Jedna snaha o pridanie LGBTQ+ však už bola vtedy, keď chceli zobraziť Dumbledora ako homosexuála v spin-offoch Fantastických zverov.

 

0
Uložiť článok
Komentovať