zdroj: reprofoto YouTube

V poslednom čase internetom koluje čoraz viac takýchto smutných správ.

Či ide o slony, kone či dokonca ťavy alebo somáre, možnosť povoziť sa na zvieratách, je v mnohých turistických destináciách mimoriadne obľúbená. Turisti túto atrakciu vnímajú ako možnosť jedinečného zážitku, nevidia však, ako zvieratá trpia len pre ich pobavenie.

Zviera od vyčerpania skolabovalo

Dôkazom je záber z Thajska, na ktorom môžete vidieť, ako sloníča od námahy skolabovalo. Odhaduje sa, že sloníča má ešte len rok a bolo lanom priviazané ku svojej matke, kým tá na chrbte vozila turistov v obľúbenej turistickej destinácii Nong Nooch Tropical Gardens. Záber vyhotovil jeden z turistov, ktorý si všimol, že sloníča sa v 40°C horúčavách necíti dobre a od vyčerpania spadlo na zem.

Zvieratá zbytočne trpia

Žena, ktorá záber vyhotovila, chcela zostať v anonymite, no na videu je jasne vidieť, že mláďa bolo vyčerpané a viac nevládalo kráčať priviazané za svojou matkou. Keď mláďa spadlo, matka sa ho snažila povzbudiť, aby sa opäť postavilo na nohy. Toto však nie je ani zďaleka jediný prípad. Thajsko je plné turistov a teda aj plné slonov, ktoré ich vozia. Turistom ide o zážitok, fotografie na Instagram či o pobavenie, zvieratá však pri tom trpia.

O slony je vraj dobre postarané

Samozrejme, destinácia si chce uchovať svoje dobré meno, hovorca sa preto vyjadril, že ide o falošné obvinenia. Sloníča údajne nebolo vyčerpané a personál sa ku zvieratám správa dobre. Všetky sloníčatá sú zdravé a ak sa vyskytne problém, okamžite je k dispozícii tím veterinárov. Nech je však o zvieratá postarané akokoľvek dobre, nemali by slúžiť ako atrakcia, na ktorej sa niekto obohacuje.

Dumbo neprežil

Ako sme spomínali, nejde o jediný prípad. Len pred časom obletela médiá správa, že v zoologickej záhrade v Phukete zahynulo sloníča menom Dumbo. V The Phuket News sa uvádza, že Dumbo trpel infekciou tráviaceho traktu, následkom čoho bol vychudnutý, slabý a celkovo v zlom stave. Následkom oslabenia kosti viac nedokázali uniesť Dumbovu váhu a počas jedného z trikov, ktoré predvádzal pred turistami, sa mu zlomili nohy. Ošetrovatelia si to údajne ani nevšimli. Nanešťastie, len trojročné sloníča neprežilo.

Rôzne organizácie na ochranu zvierat dvíhajú varovný prst a prosia turistov, aby sa vyhýbali atrakciám, kde sú zvieratá využívané pre peniaze.

unilad, thephuketnews
0
Uložiť článok
Komentovať