Každá krajina sveta je výnimočná v niečom inom. Asi by sme len tak z hlavy nevedeli povedať v čom tkvie svetové prvenstvo Vietnamu, Kuby či Bolívie. Dizajnér David McCandless však pre vás vytvoril svetovú mapu Medzinárodných prvenstiev, ktorá vám to prezradí.

Informácie sú prekrásne. Taký je názov projektu dizajnéra Davida McCandlessa, ktorý prostredníctvom svojho výskumu vytvoril mapu sveta s názvom  International Number Ones, teda Medzinárodné prvenstvá. Každá krajina, každý kút sveta je totiž výnimočný v niečom inom, a poznať prvenstvo jednotlivých krajín povie človeku veľa. Pozrite sa v čom sú jednotlivé krajiny najlepšie a možno zistíte aj to, čo ste dodnes vôbec nevedeli. 

Byť jednotkou je kompliment. Rôzne krajiny sveta sa môžu pýšiť rôznymi prvenstvami. David McCandless vo svojej mape zvolil niekoľko kategórií a to produkty, psychológia, ekológia, gastronómia, ekonomika, príjemnosť, ľudskosť, technológie a do poslednej kategórie zaradil rôzne negatíva. Štúdiom mapy Medzinárodné prvenstvá sa môžete dozvedieť mnoho nových zaujímavých informácií. Vedeli ste napríklad, že Kanada je na prvom mieste v osobnej slobode, Írsko má najideálnejšie pracovné podmienky, Španieli sú najtolerantnejší voči LGBT komunite a v Nigérii nájdete najlepších hráčov Scrabble?

David McCandless
David McCandless
medzinarodne-prvenstva-3
David McCandless
medzinarodne-prvenstva-4
David McCandless
David McCandless
David McCandless
medzinarodne-prvenstva-6
David McCandless
medzinarodne-prvenstva-7
David McCandless
medzinarodne-prvenstva-8
David McCandless
medzinarodne-prvenstva-1
David McCandless

Mapu sveta vo väčšom rozlíšení nájdeš na tomto odkaze.

Z mapy Medzinárodných prvenstiev však Slovensko akosi zmizlo. Susedné Česko sa ešte v prvej verzii z roku 2010 objavilo ako krajina pivkárov, kým Slovensko sa nedostalo ani do tejto verzie. Čo si teda myslíte, v čom by mohlo byť Slovensko svetovým číslom jeden? 

Pozri aj: Jakub Marian: Tento chalan vytvára mapy, ktoré ti ukážu Európu v úplne inom svetle, ako ju dennodenne vidíš

interez.sk (Lukáš M.), mymodernmet.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )