foto: screen YouTube

Má iba šesť rokov, no denne sa stará o svojho postihnutého otca. Toto úžasné dievčatko môžeme všetci iba obdivovať.

Čo by ste robili, ak by vašu rodinu postihla vážna tragédia a celý vás život by sa musel zmeniť od základov? Toto dievča sa musí starať o svojho postihnutého otca a navyše úplne sama, keďže ich opustila jej mama. Má však iba šesť rokov. 

Dievčatko Jia Jia sa stará o svojho otca, ktorý zostal postihnutý po nehode taxíka, ktorá ho ochromila. Jej mama to nezvládala a krátko potom ich opustila spolu aj s jej bratom. Jia Jia sa však rozhodla urobiť všetko preto, aby svojmu otcovi pomohla. Napriek tomu, že má iba šesť rokov.

foto: youtube.com

Každé ráno o šiestej musí malé dievčatko vstať, aby mohlo otcovi pol hodinu masírovať svaly, potom mu pomôže vstať z postele a pripraví všetko, čo by mohol počas dňa potrebovať. Všetko toto stihne ešte pred odchodom do školy. Počas dňa sa o otca starajú jej starí rodičia.

Malá Jia Jia okrem tejto starostlivosti a návštevy školy zvláda aj fungovanie celej domácnosti. Večer pred spaním dá svojmu otcovi večeru a pomôže mu dostať sa do postele. Celý tento proces dievčatko opakuje každý deň.

Tian Haichent, otec malého dievčaťa utrpel vážne zranenia pri nehode taxíka, ktorý sa zrútil do priekopy. Jeho manželka odišla iba dva mesiace potom spolu s jeho ďalším synom. „Povedala mi, že zostane pár dní u svojej mamy. Už sa však nevrátila.“ Odvtedy o nich Jia Jia s otcom nepočuli.

foto: youtube.com

Napriek tomu má Tian neuveriteľné šťastie, že má svoju malú dcérku, ktorá mu nahradila jeho ruky. Na otázku či jej chýba mamička, povedala: „Nie, pretože sa nezaujíma o otca. Chýba mi ale môj brat. Boli sme si blízki.“ 

Toto malé dievčatko môže ísť príkladom nám všetkým. Množstvo dospelých ľudí by totiž pre svojich blízkych nedokázalo urobiť to, čo robí ona. A my ju môžeme za to naozaj iba úprimne obdivovať. Pozrime sa, čo všetko robí Jia Jia pre svojho otca a ako vyzerá ich bežný deň.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy