Foto: Equinac

Lukáš Mužla / / News
Hlúposť a bezcitnosť ľudí opäť raz stála život nevinné zviera.

Ani zďaleka nejde o prvý podobný prípad, no zdá sa, že hlúposť niektorých ľudí skutočne nemá žiadne hranice. Selfie fotografia znovu raz stála život nevinné zviera. Po kontroverznom prípade v argentínskom letovisku Santa Teresita prichádza ďalší dôkaz ľudského sebectva a bezhlavej túžbe po like-och na sociálnych sieťach. 

Podobne ako v Argentíne vo februári 2016 i tentokrát prišlo o život mláďa delfína. To uviazlo počas víkendu na pláži neďaleko mesta Mojácar v španielskej provincii Almería. Okolo mláďaťa, ktoré uviazlo v plytkej vode, sa okamžite zhrnul dav ľudí, no nie preto aby mu pomohli. Stretnutie s maličkým delfínom hneď efektívne využili, a to na robenie selfie fotografií. To, že zviera zatiaľ pomaly umieralo, zrejme prekážalo len jedinému človeku, a to plavčíkovi, ktorý okamžite kontaktoval príslušné úrady, no cez dav ľudí túžiacich po fotografii sám nedokázal delfínovi pomôcť.

Posted by Equinac on Dienstag, 15. August 2017

Španielske úrady kontaktovali i neziskovú organizáciu Equinac, ktorá okrem iného zachraňuje i zvieratá, ktoré nešťastne uviaznu na plážach v Španielsku. Ich zásah však prišiel neskoro, napriek tomu, že sa na miesto dostali po 15 minútach od obdržania telefonátu. Mláďa delfína incident neprežilo a po dlhom pobyte na plytčine v rukách sebeckých turistov umrelo. Podľa mnohých za smrť delfína turisti nemohli a zviera by na plytčine mohlo skonať i tak, no situácii rozhodne nepomohli. Už i tak vystrašené zviera si fotografovanie s turistami rozhodne neužívalo tak ako oni… Navyše je toto zviera v Španielsku zákonom chránené a zakázané je s ním i akákoľvek manipulácia.

Posted by Equinac on Dienstag, 15. August 2017

„Mnohí ľudia nedokážu byť empatickí k vystrašenému a hladujúcemu mláďaťu bez matky, ktoré uviazne v bezvýchodiskovej situácii. Sú sebeckí a jediné čo chcú je dotknúť sa ho a vyfotografovať sa s ním,“ doplnila organizácia Equinac na svoj facebookový profil po incidente. A ako sa teda v podobnej situácii správne zachovať? Prvým rozumným krokom každého človeka by malo byť kontaktovanie príslušných orgánov alebo organizácií, ktoré vám poskytnú rady ako zvieraťu pomôcť alebo ho prídu zachrániť sami.

Pozri aj: Je smutné, kvôli čomu obyvatelia malej dediny ročne zabijú tisíc delfínov

iflscience.com
0
Komentovať (0)