cdn.grindtv.com

Niektorí ľudia sú tak posadnutí robením selfie fotografii, že často nemyslia na to, čo svojim konaním môžu spôsobiť. V argentínskom letovisku Santa Teresita pri Buenos...

Niektorí ľudia sú tak posadnutí robením selfie fotografii, že často nemyslia na to, čo svojim konaním môžu spôsobiť. V argentínskom letovisku Santa Teresita pri Buenos Aires vyplavilo more na pláž mláďa delfína. Návštevníci pláže namiesto toho, aby malému delfínovi pomohli naspäť do hlbšej vody, vykonali niečo skutočne neuveriteľné. I keď je pravda, že mnohí si to vtedy asi ani neuvedomili…

Dav kúpajúcich sa obkolesil mláďa delfína po tom, ako ho jeden z návštevníkov zdvihol. Namiesto spomínaného odnesenia mláďaťa späť do vody si s ním ale ľudia začali robiť selfie a navzájom si ho podávali. Aj keď delfín na fotke vyzerá, akoby sa usmieval, pravdepodobne bol už v tej dobe mŕtvy.

cdn.grindtv.com
cdn.grindtv.com

Odborníci na delfíny vystríhajú a upozorňujú pred takýmto konaním. Delfín je morský cicavec, akýkoľvek dlhší pobyt mimo morskej vody vedie k úmrtiu. Delfín má hrubú a mastnú kožu, ktorá v kombinácii s teplom a slnkom vedie k tomu, že delfín sa rýchlo dehydratuje a nastáva smrť. Tento druh delfína patrí dokonca medzi ohrozené druhy, odhaduje sa, že ich počet je asi len 30 000 jedincov.

cdn.images.dailystar.co.uk
cdn.images.dailystar.co.uk

Mnohé organizácie na ochranu zvierat označujú takéto konanie ľudí za bezcitné, barbarské, narcistické a úbohé. Návštevníci pláže však tvrdia, že mláďa bolo vyplavené už mŕtve.  Odborníci však oponujú, aj tak treba také zviera okamžite vrátiť naspäť do mora. Bežný laik totižto bez viditeľných znakov nedokáže jednoznačne určiť, či je zviera skutočne mŕtve.

Po tom, ako si celý dav urobil vytúžené fotografie a o delfína už nikto nejavil záujem, tak ho ako nepotrebnú hračku odhodili do piesku.

metrouk2.files.wordpress.com
metrouk2.files.wordpress.com

Ak je to ale skutočne tak a delfín bol už pri nájdení mŕtvy, potom nám všetkým v redakcii vŕta v hlave zásadná otázka. Čo motivuje desiatky ľudí k tomu, aby si z takej smutnej udalosti, ako je úhyn ohrozeného mláďaťa delfína, robili nadšene selfie fotografie s úsmevmi od ucha k uchu? Keď sme nad tým dlhšie uvažovali, dospeli sme k názoru, že je v poriadku, že takému konaniu nerozumieme.

Čo si vy myslíte o ľuďoch na pláži? Sú skutočne takí bezcitní, alebo sú len jednoducho hlúpi a neuvedomili si dôsledky svojho konania? Dajte nám vedieť v komentároch.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy