Ilustračné foto: Unsplash

Tieto fakty jasne ukazujú, že Rusko nie je krajina zasľúbená, ako si ju mnohí idealizujú.

Kým prokremeľskí trolovia od začiatku vojny prakticky ťahajú „24-hodinovky“ skutočná pravda o Rusku, ktorá je dohľadateľná zo štatistických údajov nie je nimi veľmi spomínaná. Aj preto slovenská podstránka Polície slovenskej republiky nazvaná Hoaxy a podvody – Polícia SR vytvorila sériu príspevkov s názvom „Mrazivé fakty o Rusku“, ktoré zverejnila na svojej sociálnej sieti. 

Rusko je skvelé (podľa propagandy)

Samotná stránka polícia píše, že propaganda sa snaží vykresľovať Rusko ako krajinu snov, so skvelou armádou, skvelým štátom a skvelými podmienkami pre život. Zároveň propaganda očierňuje západ a v posledných mesiacoch sa, pochopiteľne, zameriava najmä na Ukrajinu, ktorá je podľa nej plná homosexuálov a LGBT komunity a, samozrejme, nacistov, na čele ktorých stojí Žid.

Toto nie je hoax

Hoaxy a podvody preto vytvorili sériu obrázkov s označením „Toto nie je hoax“ a informujú o smutných štatistikách, ktoré sú typické pre najväčšiu krajinu sveta s rozlohou 17 miliónov kilometrov štvorcových a s počtom obyvateľov na úrovni 140 miliónov. Mimochodom, ani plat nie je v Rusku nijako oslnivý. Slovensko má priemernú mesačnú mzdu na úrovni 1 177 eur, čo je takmer dvojnásobne ako v Rusku – iba 626 eur.

 

0
Uložiť článok
Komentovať