Foto: Twitter

Ruská propaganda sa opäť činila. A prináša stále neuveriteľnejšie príbehy.

Rusko stále ešte úplne nedobylo prístavné mesto Mariupoľ. Obrancovia mesta hrdinsky vzdorujú presile a držia sa v areáli miestnej oceliarne Azovstaľ, ktorú sa Rusom nedarí dobyť. Veľká časť mesta je však už v rukách Rusov, a tak sa začala činiť aj propaganda. 

Pentagram a LGBT kalendár

Ruský prvý kanál, najsledovanejšia ruská televízia, prišiel zo zábermi, na ktorých zobrazuje satanistické plátno a kalendár s ilustráciami LGBT osôb, uvádza portál CNN Prima NEWS. Miesto, kde tieto artefakty objavili, má pritom priamo spadať pod prezidenta USA, teda Joea Bidena.

Reportér prvého kanálu tvrdil, že objavil napríklad plátno s pentagramom alebo tiež kalendár s obrázkami LGBT osôb. Moderátor sa svojho kolegu opýtal, čo ostalo po „zberbe“, ktorá sa usídlila v Azovstale. Reportér, ktorý sa mal údajne nachádzať na mieste odpovedal, že ruskí vojaci objavili v Mariupole ústredie gayov a lesbičiek.

Sídlo pod správou Joea Bidena a Kongresu

Jednotky mali objaviť dvojposchodový dom, kde sídlila netradičná organizácia. „Gayovia, lezby a všetko, na čo si spomeniete,“ povedal reportér.

Okrem iného poznamenal, že toto sídlo priamo spadá pod prezidenta USA a americký Kongres. Dôkazom má byť pamätná tabuľa s označením organizácie, ktorá je podľa reportéra pod záštitou amerického prezidenta, čiže Joea Bidena.

LGBT komunita to má v Rusku náročné. Aj keď homosexualita už nie je označovaná za duševnú chorobu, sexuálne menšiny majú vo všeobecnosti znevýhodnenú pozíciu a čelia nátlakom a perzekúciám. Aj preto sa snažia Ukrajincov označovať za tých najhorších ľudí, čo sú v ruskom ponímaní práve ľudia z LGBT komunity. Prečo však Rusi dodnes nedobyli mesto, ktoré podľa nich bráni LGBT komunita, vo vysielaní neuviedli.

0
Uložiť článok
Komentovať