Foto: SITA, Pixabay

Slováci si uťahujú z Danka na transparentnom účte.

Petičný výbor už podal podpisy potrebné pre kandidatúru predsedu SNS a podpredsedu Národnej rady (NR) SR Andreja Danka na prezidenta. Pre TASR to potvrdil Danko s tým, že výbor odovzdal 20 000 vyzbieraných podpisov. Na jeho transparentnom účte pribúdajú extra nízke sumy s posmešnými poznámkami.

Andrej Danko si ako potenciálny kandidát na prezidenta zriadil kampaňový transparentný účet. Zatiaľ naň od občanov pribúdajú prevažne jedno- alebo dvojcentové platby s poznámkami, ktoré posmešne odkazujú na udalosti, ktoré sa s ním spájajú. Tieto platby však bude musieť Danko vrátiť, podľa zákona totiž nemá o platcoch dostatočné identifikačné údaje, informuje Denník N. Zatiaľ najvyššia suma mu prišla od Slovenskej národnej strany, a to 31 000 eur.

Na opravu zubu, na semafor či letenku do Moskvy

Darcovia k platbám píšu rôzne poznámky, Libor napísal: „príspevok Andrejkovi na opravu zlomeného zuba“, čím odkazoval na nedávnu nehodu šéfa SNS, pri ktorej si mal zlomiť zub. Lucia pridala odkaz: „na semafor a letenku do Moskvy“. Jozef prispel Dankovi: „na poctivý vodičák. Lebo ten čo máte, je zjavne ako Váš titul …,“ napísal Jozef. Ďalšie platby s poznámkami na transparentnom účte neustále pribúdajú.

Screenshot: www.transparentneucty.sk/ANDREJ DANKO PREZIDENT 2024

SNS mu vyjadrilo plnú podporu

Šéf národniarov začal zbierať podpisy na prezidentskú kandidatúru koncom minulého roka. Predsedníctvo SNS mu v polovici januára vyjadrilo plnú podporu a vyzvalo ho, aby prijal kandidatúru na prezidenta.

Ústava SR hovorí, že kandidátov navrhuje najmenej 15 poslancov Národnej rady SR, alebo občania na základe petície. Podpísať ju musí najmenej 15 000 občanov. Návrhy na voľbu sa odovzdávajú predsedovi parlamentu najneskôr do 21 dní od vyhlásenia volieb.

Uložiť článok

Najnovšie články