Foto: MovieStillsDB

Kým niektorí sú z novinky nadšení, ďalší ani veľmi nie.

Za uplynulý víkend sa diváci Netflixu vrhli na vianočnú rodinnú komédiu Family Switch, ktorá podľa údajov FlixPatrolu patrí aktuálne medzi najsledovanejšie po celom svete. U nás na Slovensku sa nachádza na prvom mieste rebríčka Top 10 už tretí deň po sebe. Napriek tomuto úspechu však niektorí diváci nie sú z nového filmu vôbec nadšení, čo potvrdzujú aj ich rozporuplné hodnotenia. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Family Switch je založený na obľúbených klišé, ktoré sme už videli veľakrát, no od vianočných filmov sa očakávajú, nuž je to ospravedlniteľné. Ukazuje rodinu Walkerovcov, ktorej všedný život naruší vzácny nebeský úkaz a rodičia sa zrazu ocitnú v telách svojich detí a naopak, spomína distribútor.

Nápady s nebeským úkazom, ktorý spôsobí „neplechu“, alebo s rodičmi v tele pubertiakov taktiež nie sú žiadnou novinkou. A možno aj to divákom prekáža.

Rozdelil ľudí do dvoch kategórií

Mnohí po zhliadnutí snímky neprežívajú pocity nadšenia, a preto namiesto vysokých hodnotení obstála veľmi priemerne. Na ČSFD jej svieti 51 % a na IMDb hodnotenie 5,7/10. To znamená, že nielen slovenskí a českí diváci majú takýto názor, ale zdieľajú ho aj tí zahraniční.

Na druhej strane sa však našli aj takí, ktorým vôbec neprekážajú jeho chybičky a ani to, že je inšpirovaný podobnými filmami.

„Tento žáner rodinnej komédie vo mne vyvoláva pocit, že som v roku 2000 a milujem to,“ podotkla nadšená diváčka ešte pri zverejnení traileru. A nebola ani zďaleka jediná.

Foto: MovieStillsDB

Svoju cieľovku si našiel

„Tento typ filmov možno nezíska Oscara, ale rád si ich pozriem s manželkou a dcérou. Je to príjemne strávený rodinný čas,“ napísal niekto ďalší. Objavili sa aj reakcie, podľa ktorých je povinnou jazdou dostať raz za čas film, ktorý sa pohráva so zámenou dospelých s deťmi, alebo že je potrebných viac filmov určených pre rodiny.

Možno budete súhlasiť, že na strávenie príjemných chvíľ, či už vo svojej vlastnej spoločnosti alebo s blízkymi, niekedy naozaj nie je treba špičkovú kinematografiu a potešiť môže aj takáto oddychovka.

Uložiť článok

Najnovšie články